Dekoracyjne produkty z odlewni artystycznych

Odlewnictwo jest technologią opierającą się na produkowaniu odlewów w dowolnych postaciach przy użyciu specjalnych form.

Produkty takie najczęściej wykonywane są ze stopów metalu do których należy na przykład żeliwo. Niekiedy również używa się odmiennych tworzyw takich jak wosk.

Odlewy wykorzystywane są w dużej mierze w przemyśle jako elementy różnych urządzeń. Mają również inne zastosowania – tą metodą wytwarzane są na przykład niektóre zabawki jak przykładowo ołowiane żołnierzyki. Funkcjonują też odlewnie (www.alwro.com.pl) artystyczne, w których pracują ludzie będący wykwalifikowanymi pracownikami, a zarazem uzdolnionymi artystyczne. Wykonują one towary o rozmaitym wykorzystaniu, ale w każdym przypadku o podwyższonych walorach estetycznych.

Wyroby

Odlewy

Źródło: www.alwro.com.pl

Zakłady produkujące odlewy (odwiedź serwis) artystyczne specjalizują się w wykonywaniu zarówno towarów użytkowych jak i posiadających jedynie funkcję ozdobną. Do produktów praktycznych zaliczają się między innymi różnorodne tabliczki i napisy. W odlewni tego typu można uzyskać przykładowo pięknie wykonaną tabliczkę z numerem domu odlaną z brązu. Zakłady tego rodzaju zazwyczaj dysponują gotowymi wzorami liter i cyfr, często w bardzo szerokim wyborze. W zdecydowanej większości jednak firmy takie wytwarzają produkty dekoracji. Będą to przykładowo części dekoracyjne do grobów, jak na przykład rzeźby czy płaskorzeźby. W zakładach tego rodzaju także wykonuje się dużą ilość przedmiotów do kościoła, takich jak krzyże z brązu. Wyrabiane są także różnorodne figury na zamówienie. Brąz jest najczęściej wykorzystywanym stopem używanym do odlewów artystycznych.

Odlewnie na terenie kraju

Przeglądając informacje znajdujące się w sieci można zauważyć, że przedsiębiorstwa takie posiadają bardzo obszerną ofertę. Przykładowa odlewnia artystyczna z Opola trudni się produkcją różnego rodzaju towarów funkcjonalnych. W większości jednak przyjmuje zlecenia z bardzo wielu miast całej Polski na figury i pomniki z brązu. Duża liczba znanych i charakterystycznych pomników jest wykonana właśnie przez to przedsiębiorstwo. Firma zajmuje się produkowaniem brązowych figurów również na zamówienie klientów z zagranicy.

Leave a Reply

*