Odlewanie ciśnieniowe ulepszyło procesy produkcji.

Odlewnictwo rozpoczęło się niesamowicie dawno temu, ale dzisiejsze bierze swój początek ledwo w ostatnich latach XVIII wieku. W poniższym artykule bezwzględnie zainteresujemy się najnowszym odlewnictwem ciśnieniowym.
metal w płynnej fazie da radę przyjąć
dowolny wygląd, przykładowo po zestaleniu stanie się idealnym ośmiościanem foremnym albo niesamowicie złożonym odlewem silnikalub świdra służącego do wiercenia w gruntach.

sprężyna

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
automotive

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Wcześniej tworzenie wielce skomplikowanych form z metalu było albo nierealne lub bardzo trudne, ale od czasu gdy wprowadzono odlewanie ciśnieniowe nastąpił szybki rozkwit gospodarczy.

Zainspirował Cię ten wpis? Zapraszamy Cię zatem dalej – do naszej kolejnej witryny. Tam czekają na Ciebie rzetelne wątki.

Aktualnie w naszym kraju zasadniczo siedemdziesiąt procent odlewów z aluminium i 100 % odlewów ze stopów cynku i magnezu. To akurat dzięki odlewaniu ciśnieniowemu, jakie realizuje się pod ciśnieniem mniej więcej 150 MPa, odlewy żywice na modele odlewnicze z mosiądzu stały się możliwe do wykonania. Z tego stopu wykonuje się elementy do sprzętów AGD, części instalacji sanitarnych, elementy zdobiące systemów łazienkowych, elementy samochodowe, elementy mocujące i wiele innych.

Mosiądz jest bardzo użyteczny, ponieważ jest niewrażliwy na niszczące działanie słonej wody, nie koroduje, jest łatwy w obróbce i dość łatwy do rozciągnięcia. Powracając do odlewania ciśnieniowego, posiada ono kilka wad. Po pierwsze, w procesie odlewania formy z powodu na przepływ turbulentny powstają niejednorodności strukturalne odlewu w postaci komórek z powietrzem. Pomimo paru wad odlewanie ciśnieniowe jest niesamowicie popularne ze względu na możliwość odlewania skomplikowanych form. Z tego powodu jest ono ogromnie praktyczne i umożliwia wytwarzanie w niższej cenie urządzeń do użytku codziennego, co jest bodajże bezdyskusyjną zaletą. Z drugiej jednakże strony, za niższą, otrzymujemy produkt o odporności,dlatego będzie nam służył krócej.

Dla twórców odlewanie ciśnieniowe jest na pewno komfortowe, gdyż nie muszą mieć szkolonych mistrzów kowalstwa, wystarczy im jedna maszyna, która z pewnością się zwróci.
Bez wątpienia mnóstwo możemy zawdzięczać pomysłodawcy do odlewania ciśnieniowego. Dzięki niemu takie rzeczy jak pojazdy, pralki, lodówki albo elementy ozdobne stały się tańsze.

Leave a Reply

*