Obrazujemy zagadnienie stopu aluminium- zobacz jakie atuty ma ta technologia

Generalnie metale wykorzystywane są właściwie w każdej gałęzi przemysłu. Bardzo wiele produkowanych przedmiotów jest z metalu lub ma części z metalu. Tak samo jest ze stopami. Na przykład stopy aluminium mogą występować w niezliczonej ilości rodzajów. Uzyskiwane są konkretnie w oparciu o zapotrzebowanie. Parametry i cechy stopu zależą bowiem nie tylko od substancji składowych, ale także od procentowej zawartości poszczególnych metali w stopie.

wykonanie obróbką cnc

Autor: zombieite
Źródło: http://www.flickr.com

Uzyskiwane są w większości przypadków dla uzyskania większej wytrzymałości i odporności. Istnieje ogromną liczbę typów stopów, ponieważ dużo metali można ze sobą zestawiać dla otrzymania określonych właściwości czy wyglądu. Jeżeli chodzi o wygląd, przykładem może być tombak, który jest mieszaniną miedzi i cynku o jasnożółtym kolorze.

Spodobał Ci się ten wpis? Jeżeli tak, poznaj wartościowe tematy, jakie z inspiracją zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule (http://dynamic-ht.com/PL-pl/kleje-termotopliwe/).

Dlatego może być wykorzystywany jako zamiennik złota.

Stopy powszechne w medycynieSzeroko znanymi stopami metali są tak zwane amalgamaty. Jest to pewien rodzaj stopów, które zawierają różną ilość rtęci. Stop ten znany jest w pierwszej kolejności ze swego wykorzystania w stomatologii. Jeszcze jakiś czas wcześniej popularne było wykorzystanie amalgamatu do uzyskiwania plomb stomatologicznych. Po pewnym czasie jednak wykazano, że po określonym czasie noszenia takiej plomby toksyczna rtęć przenika z niej do jamy ustnej. Poza tym uwzględniono również aspekt estetyczny. Plomby z amalgamatu miały bowiem ciemną barwę.

Jeśli stworzony tutaj artykuł zajął Cię i masz ochotę na więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do www, gdzie jest więcej treści.

Zostały zastąpione nowoczesnymi białymi plombami. Oprócz tego inny typ amalgamatu używany jest w termometrach, bowiem daje większe możliwości pomiarowe niż czysta rtęć bez dodatków.

Stal

przygotowanie do obróbki cnc

Autor: zombieite
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia najpopularniejszym stopem metali jest stal. Ma ona też szerokie zastosowanie. Stal jest często stosowana ze względu na swoją dużą trwałość i to, że możliwa jest obróbka cieplna tego stopu. Jeżeli chodzi o zastosowanie, przede wszystkim stal wykorzystywana jest jako element konstrukcyjny obiaktów (link). Ze stali produkowane są też części dużych urządzeń jak na przykład samoloty lub statki. Jednym z rodzajów tego stopu jest stal nierdzewna. Znajduje ona zastosowanie przykładowo w akcesoriach kuchennych, ponieważ, jak sama jej nazwa wskazuje, nie ulega rdzewieniu w kontakcie z wodą oraz z produktami żywnościowymi.

Leave a Reply

*