Obecny wiek to okres kart różnego typu – tych kredytowych albo bankomatowych – nieubłaganie wypierają one z obiegu zwykłe pieniądze

Obecne rewolucje technologiczne sprawiają, że nasze życie zmienia się w zawrotnym tempie. Mamy laptopy oraz smartfony. Możemy także bez problemu podróżować po świecie.

Także sposób płacenia zmienia się diametralnie.
sala konferencyjna

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Niedawno mogliśmy usłyszeć o tym, że Szwecja chce zupełnie zrezygnować z papierowych pieniędzy jeszcze przed 2020 rokiem. Pewnie będzie to postępowy kraj, który da sygnał pozostałym krajom do działania. Nic nie jest pewne. Jednak w naszym kraju nadal trudno wyobrazić sobie, żeby nie drukowali już naszego wspaniałego złotego z królami na awersie. Fakt, stosowanie kart płatniczych jest niezwykle powszechne. Coraz częściej jest to przyczyną tego, że ludzie rezygnują z noszenia gotówki. Zwłaszcza że sklepy czy restauracje z reguły obsługują już karty. Jednak pomimo tego – zawsze powinniśmy mieć przy sobie jakieś tradycyjne banknoty (snmw.pl/skup-wycena/banknoty/). Może się okazać, że są miejsca, gdzie gotówka będzie niezbędna. Przykładowo, nie uda nam się zrobić jednej kopii ksera, nie uiszczając opłaty monetami. Kłopot ze zrobieniem zakupów bez gotówki może pojawić się również na wsi. Czasami różne kramiki na rynku z pamiątkami także nie posiadają terminala płatniczego. W modnych ostatnimi czasy food trackach również sporadycznie możemy spotkać szansę zapłacenia kartą.

Z tego powodu, jak mawiają nasze babcie – przezorny zawsze ubezpieczony. Trzeba nosić ze sobą papierowe pieniądze, ponieważ nie możemy wiedzieć, kiedy mogą nam ocalić życie.

Leave a Reply

*