Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

Od dłuższego czasu jesteśmy w stanie zauważyć pełną napięcia sytuację na rynku pracy. Niestety, w chwili obecnej jedynie niektóre regiony Polski mogą pochwalić się spadkiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści pojawiają się z Żywca. Czy władze miasta robią wszystko co w ich mocy, aby przekonać do Żywca nowych inwestorów?

A może w Żywcu powinna powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy będące w stanie zapewnić dodatkowe etaty? Zdania radnych są podzielone. Jedni są zdania, że same koszty przystąpienia do strefy są bardzo duże,| a co ważniejsze nie dają gwarancji sukcesu. Odpowiedzią na to zagadnienie jest sąsiednia gmina, która mimo wielkich ambicji pozyskała tylko jednego inwestora. Druga grupa ma inne spojrzenie. Są zdania , iż strefa jest przyniesie wiele dobrego i jeśli miasto nie zdecyduje się na podjęcie ryzyka, nigdy nie przekona się czy to było właściwe posunięcie. Trzeba próbować wszystkiego, w celu walki z bezrobociem i to jest ich zasada.
To dopiero plany, a jak się przedstawia obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu? (Sprawdź też oferty pracy opiekunka osób starszych).
Żywiec, z przyczyny swego interesującego położenia to dobrze rozwinięta turystyka, gastronomia oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele i domy wczasowe bez przerwy poszukują kreatywnych osób, które z zaangażowaniem i entuzjazmem oddadzą się obowiązkom które przydzielono im w nowym miejscu pracy.

praca

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo w Żywcu pożądaną grupą zawodową są przedstawiciele handlowi, sprzedawcy, czy wykwalifikowani robotnicy fizyczni. Szczególnie, że lada dzień odbędzie się sezon wiosenno-letni, a wraz z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe. To doskonała propozycja, zwłaszcza dla tych osób, które nie mają stałego zatrudnienia.

Dobrą stroną prac sezonowych jest to, że przełożonym nie zależy jedynie na świadectwach ukończonych szkół, co na zaangażowaniu a także chęci rozwoju własnej wiedzy. Dzięki temu powierzone czynności mogą być dokonywane zarówno przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez doświadczenia.
Jakie jeszcze zawody są mile widziane na terenie Żywca? Zdecydujmy się by przejrzeć ogłoszenia w sprawie pracy w sieci. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, np.: oferty pracy Żywiec – a być może napotkamy na ofertę interesującej pracy.

Leave a Reply

*