Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

Wszyscy możemy zaobserwować nieciekawą sytuację na rynku pracy. Niestety, na dzień dzisiejszy tylko niektóre są w stanie pochwalić się opadającym wskaźnikiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści dochodzą z Żywca. Czy władze miasta robią wszystko co w ich mocy, aby przekonać do Żywca nowych inwestorów?

A może w Żywcu powinna powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy będące w stanie zapewnić dodatkowe miejsca pracy? Zdania radnych są rozbieżne. Jedni są przekonani, że same koszty przedsięwzięcia są wysokie,| a co ważne nie dają gwarancji sukcesu. Odpowiedzią na to zagadnienie jest ościenna gmina, która mimo wielu zabiegów zdobyła tylko jednego inwestora. Druga grupa ma inne spojrzenie.

Interesujący tekst? W takim razie zachęcamy Cię, byś przeczytał następne informacje z www (http://budsport.pl/budowa-domow-pod-klucz-wroclaw/), którą dla Ciebie opracowaliśmy. Kliknij więc w ten link.

Uważają , iż strefa jest konieczna i jeżeli miasto nie zdecyduje się na podjęcie ryzyka, nigdy nie dowie się czy „było warto”. Trzeba pukać do każdych drzwi, w celu walki z bezrobociem i to jest ich maksyma.To na razie projekty, a jak się przedstawia obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu?.Patrz tu Żywiec, z powodu swego wyjątkowego miejsca na mapie to na dobrym poziomie rozwinięta turystyka, gastronomia – patelnia z powłoką tytanową oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele i pensjonaty stale poszukują zaradnych osób, które z zaangażowaniem i entuzjazmem oddadzą się czynnościom wykonywanym w nowym miejscu pracy.

Zdjęcie w technice rybie oko

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Cały czas w Żywcu poszukiwaną grupą zawodową są przedstawiciele handlowi, sprzedawcy, czy osoby związane z pracami budowlanymi. Szczególnie, że za chwilę nadejdzie rozpoczęcie sezonu, a razem z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe. To idealne wyjście, zwykle dla tych osób, które nie posiadają stałego zatrudnienia.Czytaj więcej na

Zaletą prac sezonowych jest to, że przełożonym nie zależy jedynie na świadectwach ukończonych szkół, co na zaangażowaniu oraz chęci rozwoju własnych doświadczeń. Dzięki takiemu podejściu obowiązki mogą być realizowane równie dobrze przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez praktyki.
Jakie jeszcze profesje poszukiwane są na terenie miasta? Zdecydujmy się by przejrzeć ogłoszenia w sprawie pracy w sieci. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, np.: oferty pracy Żywiec – a jest możliwość, że odnajdziemy ofertę interesującej pracy.
Ciąg dalszy

Leave a Reply

*