O jakich sprawach pamiętać wybierając pościel dla dziecka? Jakiego typu powinna być? Jaki rozmiar wybrać?

Może czasem ciężko w to uwierzyć, ale aż jedną trzecią życia spędzamy śpiąc. Chociaż noworodki są w stanie przesypiać prawie całą dobę, to im maluszek starszy, tym mniejsza ilość snu wymaga.

promocja

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże nie tylko chodzi o to, ile śpimy, lecz również na czym oraz pod czym śpi nasza pociecha. Wybierając więc łóżeczko dla dziecka trzeba też pamiętać o doborze właściwej pościeli.
pościel dla dzieci

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jaka więc powinna być pościel dla dzieci? To jak wiadomo zależy od wieku, gdyż dla dzieci od okresu noworodka do pięciu lat zalecana jest kołderka 100 na 135 i dodatkowo poduszka natomiast 40 na 60 centymetrów pościele dla dzieci. Należy wiedzieć, że w sprzedaży jest też oferowana pościel o rozmiarze 90×120, to jednakowoż standardem w Polsce jest właśnie pościel do łóżka 100×135. Tego typu pościel po prostu będzie bardziej praktyczna, lepiej dopasowana.
Spod większej kołdry dziecku będzie bardzo trudno się wydostać, co jest z pewnością plusem w przypadku tego typu produktów dla małych dzieci (zobacz lampki nocne) kliknij tutaj.

Przygotowaliśmy dla Ciebie interesujący artykuł (https://sklep.autopart.pl/akumulatory-do-lodzi-i-kamperow,c9,pl.html). Po najechaniu na niego dowiesz się sporo informacji na interesujący Cię temat i będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę.

Dla starszych dzieci, czyli w wieku od pięciu do dziesięciu lat najbardziej odpowiednia kołdra to rozmiar od 140×200 i poduszka 70×80 cm. Pościel dla starszaków jest pasująca do łóżek o wielkości 140×200 i 90×200 centymetrów. Dla dzieci, które mają ponad dziesięć lat najbardziej odpowiednia jest kołdra 160×200 plus do tego 2 poduszki o rozmiarze 70×80 centymetrów.

Tego typu zestaw pościel będzie najlepszy do łóżka, jakie wynosi od 160 do 200 cm.

Jeżeli będziemy o tym pamiętać, to można być pewnym, że pościel będzie naprawdę wygodna, perfekcyjnie będzie pasowała do rozmiaru łóżka. Warto też pamiętać, żeby była jak najbardziej jakościowa, bo dzięki temu będzie solidna oraz jak najbardziej wygodna.

Leave a Reply

*