O jakich kwestiach pamiętać jak wybieramy altankę ogrodową? Na co zwrócić uwagę? Co jest najbardziej ważne?

Altana ogrodowa to niezastąpione miejsce odpoczynku dla całej rodziny. Kiedy decydujemy się na jej zakup możemy wybierać spośród pokaźnej oferty kształtów i materiałów. Najbardziej powszechne są altany drewniane, lecz to nie jest jedyna możliwość.

altanki ogrodowe

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

[

bardzo dobre pryzkłady

Autor: Libet
Źródło: Libet
Altanki ogrodowe wspaniale chronią przed słońcem i deszczem. Porządnie zadaszone oraz z pełnymi ścianami bardzo dobrze osłaniają przed wiatrem.

Jeśli zaciekawiła Cię ta tematyka, bez ociągania przeczytaj też to użyteczne omówienie (https://www.ogrodymaskulanis.pl/), gdyż przeczytasz tam bardzo wartościowe informacje.

W altance jesteśmy w stanie zorganizować ciekawe spotkania, gdzie każdy z nas może wypocząć po trudach całego tygodnia. W zamykanych altankach jesteśmy w stanie przechowywać ogrodniczy sprzęt. Na pewno możemy w nich też zainstalować kominek lub grill. Oprócz tego rodzaju funkcji altanki ogrodowe pełnią też funkcje dekoracyjne. To idealna ozdoba ogrodu, dzięki temu idealnie może wkomponowac się w każde ogrodowe otoczenie.

Do postawienia altanki ogrodowej jesteśmy w stanie użyć różnych materiałów.poczytaj więcej inwestor zastępczy inwestor zastępczyTylko od nas zależy, jaki będzie to materiał. Altanki ogrodowe najczęściej tworzone są z drewna, najczęściej sosnowego lub świerkowego. Drewno to materiał ekologiczny, więc wybór odpowiedniego gatunku zaoferuje altance długotrwałość i odporność na warunki pogodowe. Wielką zaletą drewnianych altan jest łatwość wykonania i demontażu, jak zajdzie tego typu potrzeba. Inny rodzaj to murowane altany, jakie najbardziej korzystnie sprawdzają się na działkach niż w przydomowych ogródkach. Można w nim z powodzeniem trzymac narzędzia, a jednocześnie spać w bardzo gorące dni. Do wyboru są również altanki metalowe, zrobione najczęściej ze stali lub żeliwa, złaczonych z innymi materiałami.

Dla osób, jakie nie planują inwestycji w altankę, a planują jednakowoż mieć choćby najbardziej proste schronienie na swoim ogródku, dobre będą wiaty drewniane – najlepsze wiaty drewniane. Posiadają prostszą konstrukcję, ale odpowiednio zaprojektowanie i wykonane będą bardzo istotnym elementem każdej działki. Co do samych ogrodowych altanek, to powinniśmy jeszcze dodać, że nie powinny one dominować w ogrodzie, najlepiej bowiem jak będą się wkomponowywać w jego otoczenie. Dobierajmy odpowiednią altankę do charakteru naszej działki. Do mniejszych ogrodów będą pasować mniejsze oraz skromniejsze altanki, zaś do dużych większe oraz bardziej zdobione.

Leave a Reply

*