O czym należy pamiętać, gdy zdarzy nam się stłuczka nie z naszej winy? Które dane winowajcy trzeba zanotować?

Nawet jeśli jeździmy samochodem bez błędu, to i tak może zdarzyć się nam stłuczka nie będący naszą winą. Niestety, jednakże w szczególności jeżdżąc dużo po miejskich drogach, bardziej jesteśmy na takie sytuacje narażeni.

Jak się wtedy mamy zachować, żeby mieć możliwość naprawić samochód korzystając z ubezpieczenia winowajcy ?
Najlepszasytuacja będzie, gdy przewina kierowcy, który spowodował wypadek, będzie tak ewidentna, że nie protestuje on przed przyznaniem się do niej. Wtedy nie musimy wezwać do stłuczki policji. Wystarczy po prostu spisać wszystkie konieczne kierowcy tuż po tym wydarzeniu, tam, gdzie ono się odbyło. Szkoda z OC sprawcy będzie w takim przypadku pokryta. Powinniśmy spisać w szczególności dane personalne sprawcy oraz numer jego polisy, numer rejestracyjny pojazdu i do tego wszystkie okoliczności zdarzenia. Takie informacje będą bowiem potrzebne do wypełnienia formularza, który złożyć trzeba we właściwej placówce.
wypadek samochodowy

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Wypłata odszkodowania z OC dokonuje się dopiero po rozpatrzeniu całej sprawy poprzez firmę ubezpieczeniową.

Niezwykle nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przejrzeć ten wpis. Jeżeli masz ochotę na nowe, to kliknij link prywatny ośrodek terapii uzależnień i przenieś się do następnej strony.

Co najistotniejsze, nie jest to firma, w jakiej to my będziemy ubezpieczeni, a firma, w jakiej opłaca składki sprawca stłuczki. Dlatego też nie w każdym przypadku cały proces przebiega tak sprawnie oraz szybko jak byśmy tego chcieli. W pewnych zakładach ubezpieczeń wygląda to lepiej, a w niektórych gorzej.

Coraz częściej jednak możemy wykupić ubezpieczenie OC z bezpośrednią likwidacją szkód.

W takim przypadku zwracamy się do własnego ubezpieczyciela, jaki płaci nam należną sumę, natomiast sam rozlicza się z właściwym zakładem ubezpieczającym, w jakim sprawca opłacał własne OC.

Leave a Reply

*