Najnowsze metody na pozbycie się niechcianych gości w naszym domostwie.

Troska o najbliższe sąsiedztwo domostwa to ciężka praca. Staramy się czuwać, by nasz ogród nie zarósł niechcianymi chwastami, wojujemy z trawnikiem szturmowanym przez mchy, chronimy rośliny przed mszycami, a nasz dom przed gryzoniami. Bój jest przeważnie dosyć nierówna, dlatego na szczęście jesteśmy w stanie wesprzeć się odpowiednimi narzędziami i środkami chemicznymi,które przechylą szalę zwycięstwa na naszą stronę.

mogeton

Źródło: sklep.agrosimex.pl

Istnieje szereg różnych przyczyn, które pomnażają szanse występowania i wzrostu mchu na trawnikach.sprawdź tutaj nakrętki nierdzewne nakrętki nierdzewneZdarza się, iż są to pomyłki użytkowników, jak zbyt niskie koszenie trawnika, lub jego zbyt częste podlewanie. Powodem rozwoju mchów może być jednak zbyt małe naświetlanie, a nawet mało przepuszczalna, uboga i zbytnio zakwaszonagleba. Jak zatem zaradzić problemowi mchu? Można rozpocząć od podstawowych rzeczy, jak zwiększenie wysokość koszenia trawy. Z czynności wymagających nieco więcej wysiłku, możemy wykonać aerację trawnika- chodzi przede wszystkim o napowietrzeniegleby poprzez poruszenie podłoża, dzięki czemu pobudzimy trawy do bardziej intensywnego krzewienia się. Możemy też odkwasić trawnik za pomocą wapna. Możemy też zainteresować się środkami chemicznymi przeciwdziałającymi rozwojowi mchu, jak np. Mogeton – odnajdziemy go w większości sklepów ogrodniczych.

A co, kiedy to nie mchy są naszym problemem, a wymienione wcześniej, owiane złą sławą, gryzonie? Szeroko stosowaną metodą pozbycia się niepożądanych gryzoni jest taktyka odstraszania ich przeróżnymi emiterami ultradźwięków. Dostęp do różnorodnych modeli jest duży, tak samo jak i wybór, od najtańszych, po droższe.

Ten post wydał Ci się ciekawy? Zatem zapraszamy do naszej kolejnej strony. Tam czeka na Ciebie artykuł (http://www.styro-papa.pl/pl/kontakt/).

Mogą emitować jeden dźwięk w jednakowych odstępach, po bardziej wieloaspektowe, wytwarzające różne dźwięki w zmiennych interwałach czasu. Ich skuteczność często jednak jest, delikatnie mówiąc, mała. Tradycjonaliści ogłoszą, że dobry gryzoń, to martwy gryzoń. Głównie dla nich są inne rozwiązania- różnego rodzaju trutki. Skuteczny jest Ratimor- to saszetki o czerwonawym kolorze, służące do zwalczania niepożądanych gości w lokalach zamkniętych. Wystarczy tylko jednorazowe spożycie, by gryzoń zginął w przeciągu 4-5 dni.

Leave a Reply

*