Nowoczesne maszyny wykorzystywane w rolnictwie

Praca rolnicza w ostatnim czasie przeszła ogromną rewolucję. Znacząco usprawniono lub też zmechanizowano większość procesów produkcyjnych – poczynając od siania, przez opryski i podlewanie, a na zbiorach kończąc. Uprawianie rozległego pola nie jest już kłopotem i nie potrzebuje wykorzystywania wielkiej siły ludzkiej. Wszystko dzięki współczesnym maszynom rolniczym, które mimo swojej wysokiej ceny bardzo szybko zdobyły rynek. Obecnie w maszynach rolniczych montuje się nie tylko radio czy klimatyzację, firmy produkcyjne stosują w swoich najwyższej jakości maszynach systemy nawigacyjne o sporej precyzji, które w dużym stopniu poprawiają wydajność zbiorów.

Wygodę zapewnia spora sieć sprzedaży takich maszyn, oraz dedykowanych części do kombajnów. John Deere, Claas czy nawet słynne Lamborghini to jedni z liderów| w branży, których produkty można znaleźć w Polsce.

Naprawa kombajnów

ciągnik

Autor: LID
Źródło: http://www.flickr.com

Właściciele profesjonalnych urządzeń rolniczych powinni dbać o ich dobry stan techniczny. Przegląd jest zalecany po każdych zbiorach, należy również pamiętać o wymianie niektórych elementów, które zużywają się podczas pracy polowej. Te elementy to przykładowo noże, filtry oraz pasy. Wymienione części gwarantują wysoką wydajność pracy maszyny. Sprzedawcy maszyn rolniczych mają szeroki zapas elementów zamiennych, dedykowanych do urządzeń danej firmy Wyszukując w internecie przykładową frazę „części do john deere” można znaleźć jednego z dystrybutorów elementów zamiennych dla urządzeń konkretnego producenta. Większość punktów sprzedaży oferuje oryginalne komponenty dużej liczby producentów, ewentualny posiadacz kilku maszyn różnych producentów nie musi więc korzystać z usług paru dystrybutorów. Dobrze jest jednak sprawdzić, czy określony sprzedawca posiada akcesoria rozmaitych firm, wyszukując na jego witrynie internetowej hasło „części do kombajnów claas ”.

Koszty wykorzystywania maszyn

traktor

Autor: Charles Starrett
Źródło: http://www.flickr.com

Koszty naprawy urządzeń mogą rosnąć, kiedy używa się ich niepoprawnie. Dobrze jest więc zatrudniać tylko wykwalifikowany personel, posiadający wiedzę na temat obsługiwanych urządzeń. Zazwyczaj utrzymanie maszyny w dobrym stanie nie powinno przekroczyć kwoty dwóch tysięcy złotych na rok, co przy cenach nowego sprzętu jest kwotą niedużą. Najdroższe są oczywiście części które się zużywają, te jednak produkowane są ze specjalnych tworzyw i mogą wytrzymać nawet kilka lat.

Leave a Reply

*