Nowe zagadnienia czyli nowe wyzwania. Jak sobie z nimi radzić i jak podchodzić do tego typu spraw?

Poruszamy się w świecie, jaki niby znamy, zdajemy sobie sprawę czego się spodziewać, przynajmniej na swoim podwórku. Poznaliśmy to co poznaliśmy, jesteśmy połapani w podstawowych pojęciach dotyczących naszego życia. Przychodzą jednakże takie chwile, iż jesteśmy zmuszeni rozpocząć zupełnie od początku, czy to w znanym miejscu, czy może w innym – gdzieś za granicą, gdzie wszystko jest po prostu obce. Co w takiej sytuacji robić, jak przygotować się do nowego startu?
Przyrównać to można do tego, iż jeśli znałeś pojęcie „garnek” i wiesz, co to znaczy, to nagle powinieneś się mocniej zagłębić w to pojęcie i poznać inne terminy, przykładowo czym są garnki żeliwne czy patelnie żeliwne. Identycznie właśnie jesteśmy w stanie to przyrównać do odmiany w życiu. Jeśli słyszałeś o jakimś miejscu po prostu generalnie, to nagle powinieneś się przygotować na więcej, nagle musisz wciągnąć się w tą nową wiedzę, zrozumieć to, co na samym początku wydaje się niejasne.

Oczywistym jest, że, początki zawsze są skomplikowane, a skoro rozpoczynasz wszystko od początku zapewne przeżyjesz szok – jeśli przebywasz za granicą, przykładowo w jakimś egzotycznym kraju – będzie to szok kulturowy. Ale bez stresu, to zupełnie normalne, dziwne, abyś umiał zareagować na każde nowe wydarzenie ze spokojem i bez żadnego zdziwienia, taka reakcja nie byłaby na pewno prawdziwa, dodatkowo, zablokowałbyś się wewnętrznie takim podejściem, bo zamiast chłonąć wszystko intensywnie, Ty zamknąłbyś się w sobie, zatrzasnął drzwi i nie reagował na pukanie. To negatywne podejście, chociaż wielu ludzi dokładnie tak w początkowych etapach reaguje. Jednocześnie najistotniejsze to akceptować wszystko takie, jakim jest. To Ty przybyłeś w nowe miejsce, nie odwrotnie.

Rzeczywistość nie będzie dostosowywała się do Twoich potrzeb, to Ty powinieneś przystosować się do niej. Podejdź do tego nowego miejsca jak do swojego kota. Wiesz, że Cię wkurza i pragnąłbyś go zmienić, ale zdajesz sobie sprawę także, iż nie jest to zbyt realne, on zawsze będzie taki sam, bo taka jest jego natura. Tak samo jest z nowymi miejscami, nic na siłę nie zmienisz. Korzystniej będzie jak będziesz płynął z tym nowym prądem Twojego życia, a prędko się nauczysz nowych pojęć, będziesz odbierał ten nowy prąd sukcesywnie i z umiarem, aż w końcu zaaklimatyzujesz się na stałe.

Leave a Reply

*