Niestety powietrze w naszej ojczyźnie bywa jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej i na całej planecie

Już od jakiegoś czasu często trąbi się o tym, że w naszym kraju bywa taki smog, jak na przykład w Azji. To po prostu fatalnie wpływa na ludzkie zdrowie.
Starsze osoby mówią, że kiedyś powietrze było znacznie gorsze, co dało się zauważyć niemal gołym okiem.

szafa z ciuchami

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże w czasach Polski Ludowej nikt o tym nie mówił. Teraz mówi się o tym niemal codziennie — w szczególności zimą.

Jeśli absorbują Cię opisywane w niniejszym materiale tematy i chcesz zobaczyć większą ilość wiadomości na taki temat – wejdź tu Toyota Hilux zabudowa wyprawowa!

To okropny okres w roku, jeżeli chodzi o smog, gdyż w wielu naszych domach nadal działają stare kopciuchy. Poza tym są nadal osoby, które palą, czym popadnie i niestety nie zdają sobie sprawy, że trują siebie i innych. Z tego powodu ważne jest, aby zimą nie spędzać zbyt wiele czasu na zewnątrz. W domu natomiast należy zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. Jest to z reguły nieduże urządzenie, które będzie uwalniało nas od groźnych pyłków z powietrza. Ważne wydaje się być, by dowiedzieć się, które zanieczyszczenia on usuwa. Zamawianie drogiego sprzętu, który nie usuwa najgroźniejszych pyłków PM 2,5, jest w sumie bez sensu, gdyż o nie głównie chodzi. Oczyszczacze są różne, ale powinny posiadać kilka głównych cech. Jeśli na przykład chcemy, aby pracowały również nocą, to muszą posiadać system cichej pracy.

Wtedy nie buczą i nie palą się im żadne lampki — najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy przykładowo chcą postawić oczyszczacz w pokoju dziecięcym. Powinien być on także dość lekki, byśmy mogli przenosić go do różnych pomieszczeń. W ciągu dnia przykładowo może stać w salonie, a potem w sypialni.

Leave a Reply

*