Niestety powietrze w naszej ojczyźnie bywa jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej i na całej planecie

Już od jakiegoś czasu często trąbi się o tym, że w naszym kraju bywa taki smog, jak na przykład w Azji. To po prostu fatalnie wpływa na ludzkie zdrowie.
Starsze osoby mówią, że kiedyś powietrze było znacznie gorsze, co dało się zauważyć niemal gołym okiem.

szafa z ciuchami

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże w czasach Polski Ludowej nikt o tym nie mówił. Teraz mówi się o tym niemal codziennie — w szczególności zimą. To okropny okres w roku, jeżeli chodzi o smog, gdyż w wielu naszych domach nadal działają stare kopciuchy. Poza tym są nadal osoby, które palą, czym popadnie i niestety nie zdają sobie sprawy, że trują siebie i innych. Z tego powodu ważne jest, aby zimą nie spędzać zbyt wiele czasu na zewnątrz. W domu natomiast należy zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. Jest to z reguły nieduże urządzenie, które będzie uwalniało nas od groźnych pyłków z powietrza. Ważne wydaje się być, by dowiedzieć się, które zanieczyszczenia on usuwa. Zamawianie drogiego sprzętu, który nie usuwa najgroźniejszych pyłków PM 2,5, jest w sumie bez sensu, gdyż o nie głównie chodzi.

Jeśli szukasz podobnych danych na prezentowany wątek, to też rzuć okiem na (https://www.petkingdom.pl/dla-wlasciciela) analogiczne portale, które podnoszą tę tematykę.

Oczyszczacze są różne, ale powinny posiadać kilka głównych cech. Jeśli na przykład chcemy, aby pracowały również nocą, to muszą posiadać system cichej pracy.

Wtedy nie buczą i nie palą się im żadne lampki — najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy przykładowo chcą postawić oczyszczacz w pokoju dziecięcym. Powinien być on także dość lekki, byśmy mogli przenosić go do różnych pomieszczeń. W ciągu dnia przykładowo może stać w salonie, a potem w sypialni.

Leave a Reply

*