Nieprzeciętny wybór dotyczący hodowli zwierzaka

Większość ludzi myśli o hodowaniu jakiegoś zwierzątka, ale nie decydują się nie, gdyż twierdzą że nie mają odpowiedniej ilości miejsca. A przecież nawet w niedużym domu bez problemów można jakieś zwierzę hodować, chociaż nie każde do tego celu będzie odpowiednie. Wybór zwierzęcia do hodowania w domu trzeba dobrze przemyśleć, aby nie było później problemów opieką nad nim.

piękny wąż w terrarium

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak zdarza się dość często, że ktoś pod wpływem impulsu kupuje dzieciom lub sobie psiaka, kota czy chomika, i po paru miesiącach wychodzi, że zwierzę takie kończy w schronisku lub na śmietniku. Jeżeli nawet będzie to niewielki chomik albo mały pajęczak w słoiku to trzeba dać mu wodę i jedzenie, raz na jakiś czas zmienić wyposażenie lub (idź tutaj) wyczyścić miejsce, gdzie przebywa. Dlatego też przed zakupem zwierzęcia do mieszkania, należy dobrze zapoznać się z obowiązkami, jakie będą się wiązać z jego hodowlą, i gdy okaże się, że będą kłopoty z ich realizacją, to lepiej odpuścić sobie zakup. Na pewno może to wyjść to na dobre zwierzęciu, bo później nie będzie się niepotrzebnie męczyć, kiedy właściciel nie będzie miał czasu na chociaż trochę opieki.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Do najczęściej kupowanych zwierząt do domu należą koty i psy. Decydując się na psa pamiętać trzeba, że wymagał on będzie codziennego wyprowadzania na spacer, a poza tym utrzymanie go będzie dość kosztowne. Duże psy wymagają dużej ilości karmy, więc trzeba będzie się z takimi wydatkami liczyć. Trochę mniej problemu będzie z kotem, jeśli jest on niewychodzący, to wystarczy kuweta ze żwirkiem, miska z wodą i trochę karmy, no i co wiadome sporo czasu na zabawy z futrzastym psotnikiem. Wiele osób decyduje się na kupno chomika albo świnki morskiej, zwierzęta te są tanie w hodowli i nie wymagają poświęcania zbytniej uwagi, ale oczywiście nie można zaniedbać ich całkowicie. Czasami trafiają się także ludzie, którzy kochają gady, przykładowo węże albo jaszczurki, jak się okazuje praktycznie wszystkie popularne gatunki gadów bez problemów się kupi w naszym kraju. Po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła wąż zbożowy cena bez żadnego problemu będzie można znaleźć ogłoszenia hodowców, którzy takiego węża nam sprzedadzą.

Leave a Reply

*