Niektóre pary nie mogą posiadać potomstwa, jest to dla tych osób ogromny cios. Całe szczęście są sposoby, by to zmienić

Od kiedy problem braku potomstwa, stał się szerzej znany, lekarze postanowili wynaleźć dobry sposób, dzięki któremu ludzie będą mieć własne pociechy. Od wspomagającej diety i odporności, w niedługim czasie doszliśmy do in vitro co sprawiło, że świat zwariował.

In vitro technicians at work

Autor: Luigi Guarino
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki tej metodzie dzieci rodziły się rodzicom, którzy starali się o to bardzo długo. Zakończyły się problemy, lecz i sierocińce miały wciąż mniej chętnych na adopcje. Bezpłodność nie wybiera klasy w społeczeństwie, ani ilości ukończonych klas, uderza we wszystkich i jest bezwzględna oraz egoistyczna. Kościół w opozycji do in vitro, rozpropagował inną metodę, którą jest naprotechnologia, która ma być cudowną alternatywną, która spowoduje, że ludzie porzucą sztuczne zajście w ciążę. Tak jednak nie jest . Dla sporej grupy osób poddanie się złożonej terapii, to jedyny sposób na posiadanie własnego dziecka. Dla niektórych in vitro to ostateczność, sięgają po nią w momencie, gdy wszelkie metody zawiodły oraz nie można już liczyć na cud.

Naprotechnologia zostaje daleko w tyle, faktycznie wzmaga płodność, lecz czasami ma się wrażenie, że to bardziej chodzi o tak zwany efekt placebo.

Nie wahaj się- przejdź do serwisu implanty zębów radom, żeby poznać ciekawe info na przedstawiany w artykule temat. Oczekujemy na twą opinię!

Sztuczne zapłodnienie natomiast daje nam prawie pewność, iż do zapłodnienia dojdzie i dzięki temu przyjdzie na świat zdrowe dziecko. Dużo osób decyduje się na takie rodzaj zapłodnienia jedynie dlatego, że ich płodność jest niska, nie tędy droga, zanim zdecydujemy się na taki konkretny krok, trzeba spróbować innych metod, a nóż okażą się one na tyle skuteczne, że urodzenie okaże się możliwe.

bank genów

Autor: CIAT
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy mieć świadomość, iż wiedza na temat naszej płodności może zostać dosyć prosto ustalona. Pomogą w tym testy na płodność. Mogą one jasno wskazać, czy mamy szansę na potomstwo. Jeżeli nie, to można próbować różnych metod, także naprotechnologia, jednakże koniec końców coraz więcej osób korzysta z in vitro. Dzisiaj ta metoda jest coraz bardziej wspierana przez nasze prawo. Dofinansowanie in vitro to ogromna szansa dla ludzi na własne potomstwo . To ogromnie pozytywne, że nasz kraj chce wspomagać ludzi w tym zakresie, miejmy jednak nadzieję, iż po zmianie rządów obecna sytuacja się nie zmieni.

Leave a Reply

*