Niekiedy sytuacja wygląda tak, że w swoim domu trzeba zamontować szambo, ponieważ nie ma innego wyjścia

Jest do dziś w naszym kraju sporo miejsc, gdzie nie założono gminnej kanalizacji i ludzie są zmuszeni radzić sobie inaczej.
Sprawa kupna i wkopania szamba zawsze tyczy się tylko domków jednorodzinnych.

dodatek

Autor: MKM
gry

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Wesele pod namiotem

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com
Nowe osiedla miejskie bywają już podłączone do miejskiej kanalizacji. Jednak stare domu, a w szczególności te, które znajdują się na wsi, nie mogą liczyć na tego typu komfort. Jednak przecież wszyscy powinni odprowadzać jakoś ścieki. I słowo gdzieś nie jest tu może dobre, bo ustawy dokładnie określają jakie szamba musimy kupować, jaką muszą mieć szczelność i jak często trzeba je opróżniać. Musimy mieć na to potwierdzenie z paragonem. Inaczej możemy mieć kłopoty przy okazji kontroli. Zatem czasy, kiedy ściek spływał rurą do gnojówki, powoli odchodzą w zapomnienie. I tak powinno być, gdyż przecież jest już XXI wiek. Szamba wkopuje oraz wypróżnia specjalistyczna spółka. Nie powinniśmy tego robić samodzielnie. Jeśli posiadamy sporą rodzinę, to powinniśmy kupić większe gabaryty. Należy też postawić na rzetelne firmy, aby szambo było szczelne. W tym celu potrzebne wydaje się być to, żeby było wyprodukowane z najlepszej jakości materiałów (może być to dla przykładu beton). Dobrze będzie, jeśli znajdziemy spółkę, która sprzedaje szamba z certyfikatem i naprawdę długą gwarancją (choćby do 6 lat).

Ważne jest też regularne czyszczenie (piaskowanie felg) szamba.
Każda działka w naszym kraju musi mieć rozwiązaną kwestię odprowadzanie ścieków — do gminnej kanalizacji albo do własnego szamba.

Leave a Reply

*