Niejeden rodzic chce, aby jego dziecko nie chorowało – wobec tego należy troszczyć się o jego odporność, ale również uważać na jego uszy.

Każdy doktor powie nam, że noworodkowi należy nakładać czapeczki, aby nie przewiało mu uszów. Owe zapalenie może prowadzić do różnych poważnych konsekwencji włącznie z zapaleniem mózgu i niechcianym pobytem w szpitalu.

angielski

Autor: marielinden4
Źródło: http://www.flickr.com
Aby tego uniknąć, należy dbać o maleńkie uszka naszej pociechy.
Czapka dla noworodka nie musi wydawać się utrapieniem . Obecnie wykonuje się je z bardzo delikatnych materiałów, aby nie drażnić delikatnej skóry dziecka. Czapeczki takie muszą mieć certyfikat UE. Należy zainteresować się, aby nie były to tanie materiały z Azji bez odpowiedniego sprawdzenia. Dziś takie czapeczki bywają niebywale słodkie – zwykle mają wyszyte postaci z kreskówek albo doszyte uszka, co powinno sprawić, że nasze maleństwo będzie wyglądało jak malutki, słodki niedźwiadek.
czapka dla noworodka

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Filmy

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy nasz syn będzie już duży mamy możliwość nabyć mu czapki dla chłopców. Modne zwykle są te, które obecnie posiadają wyszyte popularne w danym momencie postacie z kreskówek albo filmów (czapki chłopięce). Jeśli przykładowo w multikinach mamy możliwość obecnie obejrzeć nowy film z Spidermanem to z pewnością ów motyw będzie przebojem miesiąca. Jasne jest także, że mały chłopiec za nic w życiu nie zechce zakładał różowej czapki.

Jeśli chcemy, to jest wielkie prawdopodobieństwo, że uda nam się kupić czapkę w komplecie wraz z kominem.
Czapki ochraniają maluchy przed przeziębieniem. Dlatego warto je namawiać do ich zakładania. Jeśli na dodatek ładnie wyglądają, to jest to duży plus.

Leave a Reply

*