W jaki sposób tanio wynająć auto z wypożyczalni aut?

Wynajmowanie pojazdów, dla wielu z nas kojarzy się z skomplikowaną procedurą, przypieczętowaną wielostronicową umową, w której zawartych jest całe mnóstwo kosmicznych kosztów. Dlatego też pewnie nie często rezygnujemy, a jeżdżąc sporadycznie kasujemy się na sporą gotówkę taksówkarzom. Jak to wygląda na prawdę? Wynajem samochodów jest tani, czy drogi? Czy warto wynająć auto z wypożyczalni?

samochód

Źródło: www.destination360.com
mnóstwo potencjalnych najemców pojazdów boi się kosztów dodatkowych. Jeżeli nie potrzebujemy auta na cito, wówczas możemy spędzić trochę czasu na odpowiednie rozeznanie, które pomoże nam wyeliminować wiele zbędnych kosztów dodatkowych. Przeanalizujmy więc na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę i jak tanio wynająć auto – wynajem aut warszawa.

Przede wszystkim, przeglądając ogłoszenia wypożyczalni , należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych rzeczy.

Jeśli sądzisz, że nie odnajdziesz w internecie interesujących informacji, to przejrzyj (https://www.poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe.html) treści, ponieważ można w nich przeczytać przyciągające uwagę dane na pasjonujący Cię temat.

Niezwykle ważne jest określenie jaki samochód w rzeczywistości planujemy pożyczyć. W związku z tym zwróćmy uwagę nie tylko na model i markę, ale i wyposażenie pojazdu. W środku lata zapewne przyda nam się klimatyzacja (http://klimatop.pl), jednak w zimie będzie ona całkowicie zbędna.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty dodatkowe, lecz konieczne, należy rozumieć także ubezpieczenie pojazdu, ilość paliwa jak również maksymalna ilość kilometrów jaką można pokonać samochodem bez dodatkowych opłat. Są to zasady obligatoryjne, które należy zaakceptować prawie w każdej umowie wynajmu auta z wypożyczalni. Opłaty dodatkowe mogą oznaczać też odbiór samochodu w innym miejscu niż wypożyczalnia, przekroczenie granicy a także wiele innych – pozornie drobnych rzeczy – które same z siebie nigdy nie przyszły by nam do głowy.

Odbiór samochodu i podpisanie dokumentów oznacza, że pożyczyliśmy auto całkowicie sprawne – więc trzeba pamiętać aby sprawdzić ten stan przed podpisaniem dokumentów. Najdrobniejsze uwagi należy natychmiast zgłosić dostawcy.

Jeżeli spotka Cię wypadek wypożyczonym autem, w takiej sytuacji trzeba powiadomić o nim dostawcę, a kopie wszystkich dokumentów skompletować i przechować. Są one niezbędne do uzyskania zwrotu kosztów naprawy od zakładu ubezpieczeniowego.

Leave a Reply

*