Nie można przegrzewać swojego dziecka – jak odpowiednio dobierać jego strój do panującej pogody?

Pojawienie się na świecie dziecka bez wątpliwości jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu niemal każdego z nas.

Kiedy jesteś rodzicem, zupełnie zrozumiałe jest, iż będziesz chciał dla swojego dziecka wszystkiego, co dobre, a równocześnie będziesz starał się ochronić je przed wszystkimi zagrożeniami. Jednym z skutków takiego podejścia jest niewłaściwie ubieranie dzieci – tak bardzo pragniemy, aby dziecku nie było zimno i żeby się nie przeziębiło, że ubieramy je za ciepło. Jak zapobiec tego typu sytuacjom i znaleźć złoty środek?
Ubranie dla niemowlęcia
Przedszkolak

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o noworodki, zazwyczaj to właśnie w ich wypadku zakładamy zbyt wiele warstw wszelkiego rodzaju odzieży. Zwykle wydaje nam się, iż czapeczka dla noworodka jest obowiązkowa w wypadku każdego wyjścia na dwór i w większości wypadków zdecydowanie jest to prawda, jednak należy mieć na uwadze, iż w lecie, gdy na zewnątrz jest około trzydziestu stopni, zdecydowanie nie należy dziecku zakładać takiej czapeczki. Również w zimie czapeczka dla noworodka powinna być lekka 0 bez wątpliwości nie będziemy nakładać dziecku ogromnej wełnianej czapki, bowiem nie ma to najmniejszego sensu.
Nieco starsze dzieci
zamówienie

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku nieco starszych dzieci doskonale sprawdzi się zasada, żeby ubierać je dokładnie tak, jak ubieramy sami siebie.

Jeżeli masz ochotę zdobyć inne informacje na prezentowane zagadnienie, to przydatne do tego okażą się przydatne notatki (https://zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat/chodziki,2,1678), które odnajdziesz tutaj. Zobacz to!

Jeżeli wybieracie się w sierpniu na popołudniowy spacer, wtedy czapki dla dziewczynek czy chłopców raczej nie sprawdzą się dobrze.

Pamiętaj, że kilkuletnie dziecko ma dokładnie taką samą temperaturę ciała jak Ty, a jednocześnie jego wrażliwość na temperaturę otoczenia niczym nie różni się od Twojej.

Zaciekawiony zagadnieniem? Poczytaj o tym więcej. W tym celu użyj adresu (www.psychsupport.pl/), który przeniesie Cię na serwis. Zachęcamy!

Mając to na uwadze, niewątpliwie nie będziesz więcej niepotrzebnie przegrzewał swoich pociech.

Leave a Reply

*