Nie można przegrzewać swojego dziecka – jak odpowiednio dobierać jego strój do panującej pogody?

Pojawienie się na świecie dziecka bez wątpliwości jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu niemal każdego z nas.

Kiedy jesteś rodzicem, zupełnie zrozumiałe jest, iż będziesz chciał dla swojego dziecka wszystkiego, co dobre, a równocześnie będziesz starał się ochronić je przed wszystkimi zagrożeniami. Jednym z skutków takiego podejścia jest niewłaściwie ubieranie dzieci – tak bardzo pragniemy, aby dziecku nie było zimno i żeby się nie przeziębiło, że ubieramy je za ciepło. Jak zapobiec tego typu sytuacjom i znaleźć złoty środek?
Ubranie dla niemowlęcia
Przedszkolak

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o noworodki, zazwyczaj to właśnie w ich wypadku zakładamy zbyt wiele warstw wszelkiego rodzaju odzieży. Zwykle wydaje nam się, iż czapeczka dla noworodka jest obowiązkowa w wypadku każdego wyjścia na dwór i w większości wypadków zdecydowanie jest to prawda, jednak należy mieć na uwadze, iż w lecie, gdy na zewnątrz jest około trzydziestu stopni, zdecydowanie nie należy dziecku zakładać takiej czapeczki. Również w zimie czapeczka dla noworodka powinna być lekka 0 bez wątpliwości nie będziemy nakładać dziecku ogromnej wełnianej czapki, bowiem nie ma to najmniejszego sensu.
Nieco starsze dzieci
zamówienie

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku nieco starszych dzieci doskonale sprawdzi się zasada, żeby ubierać je dokładnie tak, jak ubieramy sami siebie. Jeżeli wybieracie się w sierpniu na popołudniowy spacer, wtedy czapki dla dziewczynek czy chłopców raczej nie sprawdzą się dobrze.

Pamiętaj, że kilkuletnie dziecko ma dokładnie taką samą temperaturę ciała jak Ty, a jednocześnie jego wrażliwość na temperaturę otoczenia niczym nie różni się od Twojej. Mając to na uwadze, niewątpliwie nie będziesz więcej niepotrzebnie przegrzewał swoich pociech.

Leave a Reply

*