Nasza pociecha idzie do Komunii

Pierwsza Komunia to z pewnością pierwsze tak wielkie i doniosłe święto w życiu naszego dziecka. Jest to dla niego olbrzymie doświadczenie duchowe. Ale to również wyjątkowo wesoły dzień, w którym nasza pociecha znajduje się w centrum uwagi. Należy zrobić wszystko co w naszej mocy, by uczynić tę chwilę godną zapamiętania.

kościół

Autor: Jim Linwood
Źródło: http://www.flickr.com

Na lekcjach religii nasze pociechy szykują się do Pierwszej Komunii przez parę miesięcy. My również musimy rozpocząć przygotowania dużo wcześniej. Jeżeli mamy zamiar wyprawić dużą imprezę, warto zastanowić się nad wynajęciem lokalu. Jeśli wybrane miejsce zapewnia także gotowy catering, to będzie to dla nas niezwykle wygodne wyjście. Zanim jednakże przystąpimy do jakichkolwiek działań, skonsultujmy się z naszym dzieckiem i spytajmy się, czego ono pragnie. Nie róbmy niczego bez jego zgody.
Niezmiernie ważnymi częściami tej uroczystości są piękne stroje komunijne. Dziewczynki bez wątpienia marzą o sukniach rodem z bajki. Powinniśmy wcześniej przedyskutować kwestie ubioru. W tym wypadku nie powinniśmy poddawać się całkowicie zachciankom naszego dziecka. Kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Uroczystość Pierwszej Komunii to głównie doznanie duchowe i sukienki komunijne powinny być tylko pięknym akcentem.
Nie dajmy się opanować dzikiej modzie. Obecnie mnóstwo dziewczynek na uroczystości komunijnej wygląda jak małe panny młode. Alby powinny być piękne, ale skromne. Najlepiej, kiedy cała klasa umówi się na takie same stroje liturgiczne. Jest to najkorzystniejsze wyjście z tej sytuacji. W ten sposób wszystkie latorośle wystąpią w takich samych szatach. Dzięki temu nie będzie wytykania palcem i żadne dziecko nie będzie wystawione na nieprzyjemne komentarze rówieśników. alby prezentują się bardzo pięknie. Tym sposobem także pokazujemy dzieciom, że wszystkie są równe przed Bogiem.

Reguła prostoty tyczy się także włosów oraz makijażu. Małe dziewczynki nie potrzebują jakichkolwiek kosmetyków, by wyglądać pięknie. Pozwólmy pozostać im jeszcze chwilę dziećmi. Trzeba również dodać, że wystrojone jak lale oraz wyfryzowane córki prezentują się po prostu śmiesznie. Piękne ubiory na

Leave a Reply

*