Nalepki ścienne – tania dekoracja mieszkania w 10 minut!

Nalepki ścienne to rewelacyjny sposób na szybką metamorfozę ściany. Przyklejanie naklejek jest istotnie banalne i zajmie – zależnie od rozmiaru oraz układu naklejki – od dziesięciu do trzydziestu min. Przy naklejaniu nic nie może się rozlać, ubrudzić jak też przesunąć. Dlatego właśnie naklejki dekoracyjne robią ostatnimi czasy astronomiczną karierę.
Z czego produkowane są nalepki ścienne?

naklejka ścienna

Autor: Kristin Kokkersvold
Źródło: http://www.flickr.com
Nalepki fabrykowane są z folii PCW. Bywają czasem określane tytułem naklejek winylowych – jest to zapewne rozwinięcie skrótu PCW, jaki oznacza polichlorek winylu. Folia jest w fabryce pokrywana powłoką kleju, najczęściej poliakrylanowego. Jednym z ważkich jego parametrów jest tzw. usuwalność – po odklejeniu dekoracji na podłożu nie pozostają trudne do usunięcia resztki. Folie, z jakich powstają naklejki ścienne dla dzieci nie powinny być zbytnio grube – naklejki ścienne dla dzieci. Najczęściej ozdobne motywy wykrawane są z delikatnej folii grubości 75 mikronów. Producenci deklarują, iż na zewnątrz taka folia posłuży 3-5 lat (zależy to rzecz jasna od podłoża, do którego została przyklejona, jak też od warunków atmosferycznych), a jej żywotność we wnętrzach jest wiele dłuższa, praktycznie trudna do ustalenia. Naklejki na ścianę dla dzieci posiadają rozmaite odcienie i 2 wykończenia powierzchni – połyskujące oraz matowe.

Stąd rozmaitości wzorów towarzyszy też duży wybór odcieni. Naklejki dekoracyjne bardzo prosto jest ulokować na ścianie. Może być ona pokryta dowolnym rodzajem tynku bądź farby, pod owym względem nie są one szczególnie wymagające. Podłoże powinno być jednak oczyszczone oraz równe.

Jeżeli po przeanalizowaniu tego tekstu będziesz pragnął zgłębić dane na opisywany wątek, to pomocne omówienie (http://www.rkstyl.com.pl/informacje/kontakt) bardzo Ci może pomóc – kliknij i zobacz!

Ozdób nie należy przylepiać do pękającego tynku – taka nawierzchnia wymaga wyeliminowania luźno związanych części i wygładzenia. Są to jednakowe zabiegi robocze, jakie czynimy, zanim przystąpimy do tapetowania lub malowania.

Musimy mieć na uwadze, że choć naklejki są nieprzezroczyste, są zrobione z delikatnej folii, więc nie ukryją nawet małych wgłębień powstających na skutek łuszczenia się farby. Jeśli podłoże jest równe, powłoki malarskie należy przemyć z kurzu. Dobrze jest przetrzeć je mokrą ściereczką. Jeśli zamierzamy ozdobić w ów sposób podłoża pozwalające na chemiczne odtłuszczenie, skorzystajmy z tejże możliwości i przemyjmy je denaturatem lub benzyną ekstrakcyjną. Zobacz więcej na stronie .

Leave a Reply

*