Najnowsze trendy w we współczesnej architekturze wnętrz czyli podstawowe zalety obrazów

Współczesne wzornictwo od jakiegoś czasu otrzymało kolejne możliwości, którymi są obrazy które się drukuje na płótnach. Dzięki użyciu typowego płótna malarskiego, przystosowanego do tego, żeby było można na nim drukować, można uzyskać niesamowite wprost rezultaty. Tak przygotowany obraz zachowuje charakter prawdziwych obrazów, to znaczy głównie ma strukturę używanego materiału, dzięki czemu prezentuje się znacznie lepiej niż papierowe reprodukcje.

obraz

Autor: Irina
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą obrazów tego typu jest możliwość nadrukowania dowolnego motywu. Bardzo często są to reprodukcje największych dzieł malarskich, na pierwszy rzut oka wręcz wyglądające jak prawdziwe. Ale nie ma też żadnego problemu, aby przesłać jakieś własne zdjęcie (przeczytaj więcej tutaj), musi tylko ono mieć odpowiednią rozdzielczość i jakość. Jeżeli ktoś nie będzie miał pomysłu, to skorzystać może z tego, co oferują firmy oferujące malowanie (strona tutaj) takich obrazów. Przeważnie mają one kilkaset interesujących propozycji, często współpracują również z internetowymi bankami zdjęć, w których do wyboru może ich być kilka milionów.

Przeważnie obraz na płótnie drukowany jest na wysokiej jakości tkaninach, przeważnie są to płótna zrobione w 100% z prawdziwej bawełny, mające gramaturę minimum 340 gramów. Płótna takie mają strukturę przypominającą materiały stosowane w zwykłym malarstwie, przez co bardzo dobrze się prezentują, zachowując przy tym odpowiednią jakość druku i trwałość. Takie płótna są odpowiednio przygotowane przed etapem malowania, charakteryzują się również wysoką wodoodpornością.

Sam proces drukowania odbywa się na nowoczesnych ploterach, które mogą dać druk w bardzo wysokiej rozdzielczości. Przez to bardzo dokładnie będą one oddawać wszystkie szczegóły, a wygląd podkładu powoduje, że prezentują się całkiem realistycznie. W związku z tym że w całym procesie są przygotowywane obrazy, to ostatnią czynnością będzie rozciągnięcie wydrukowanego materiału na wcześniej przygotowaną ramę drewnianą. Ramy zrobione są z dobrze wyschniętego, ładnego drewna, przez co nadają się one od razu do powieszenia na ścianie.

Leave a Reply

*