Najważniejsze zasady, których powinno się przestrzegać w czasie projektowania kuchni w swoim domu

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w prawie każdym domu i od jej odpowiedniego zaplanowania zależy funkcjonalność i wygodne użytkowanie. W praktyce przy każdej kuchni, czy jest ona mała, czy duża, trzeba chwilę pomyśleć nad tym, jak wszystkie meble i sprzęty poustawiać. Tak naprawdę to czasami właśnie takie większe pomieszczenia będą sprawiać więcej kłopotów przy projektowaniu, niż małe. Wynika to z tego, że o ile w małym pomieszczeniu wszystko będzie siłą rzeczy przy sobie, to w większym sprzęty można porozrzucać. I czasami się okazuje, że ktoś ustawił lodówkę, kuchenkę i zlewozmywak tak, że korzystanie z nich jest zwyczajnie niewygodne.

dobre wskazówki
Podczas projektowania kuchni stosuje się dość często zasadę trójkąta, polegającą na tym, że między wymienionymi powyżej elementami wyposażenia odległości nie powinny być większe niż pewna wartość. Jeśli te proporcje się zaburzy, to rzecz jasna ze wszystkiego będzie można korzystać, ale czy to będzie to korzystanie całkowicie wygodne, to już nieco odmienna sprawa.Rzecz jasna reguła trójkąta występuje w wielu rozmaitych modyfikacjach, bo też i pomysłów na wykończenie tego pomieszczenia jest duża ilość.

W większych kuchniach nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takich trójkątów zrobić parę, wtedy trzeba się dobrze zastanowić, gdzie jakie sprzęty się ustawi. Jeszcze odmiennie sytuacja się przedstawia, jeżeli komuś się marzą kuchnie z wyspą (tak to się prezentuje). Tego typu rozwiązanie zdobywa coraz większą popularność w wielu domach, wówczas prostokątna albo kwadratowa powierzchnia zostaje zabudowana jakimiś szafkami w środku, które będą tworzyć właśnie wyspę.

Wyspę wykorzystać się da w różnorodny sposób. Niektóre osoby mają tam po prostu szafki z różnymi sprzętami i produktami, lecz nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby była tam gazowa kuchenka czy piekarnik. Podczas zastanawiania się nad koncepcją pamiętać należy o kolejnym istotnym elemencie, jakim jest czystość w kuchni.

Bez zwłoki zerknij tutaj – to prawdziwa okazja dla każdego sympatyka tematu, który w tym artykule prezentujemy. Ta wiadomość na pewno przypadnie Ci do gustu.

Z tego też powodu należy wszystko rozplanować w taki sposób, żeby całe pomieszczenie także było proste do sprzątania.

Leave a Reply

*