Najważniejsze właściwości ręczników

Pomimo, że każde ręczniki zużywają się podczas ich eksploatacji, warto zwracać uwagę na to, jak są wykonane i wykończone, ażeby móc radować się nimi jak najdłużej. Ze względu na schludną rolę którą spełniają ręczniki w łazience, dla nabywającego ważną funkcję gra wygląd. Większa część z nas potrzebuje, aby ręcznik był ładny i upiększał nasze wnętrza. Dekoracja może być w formie wyciskania, haftu na tkaninie podstawowej, lub bordiury żakardowej. Cechy użytkowe ręcznika są tak samo istotne, jak jego wygląd.

ręczniki bawełniane

Autor: Joanna Poe
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku ręczników winniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich chłonność, by po kąpieli porządnie się wytrzeć. Przy kupnie ręcznika trzeba zwrócić uwagę na skład surowcowy. Najbardziej odpowiednie ręczniki to ręczniki z bawełny (Madoza to najwyższa jakość). Kolejną istotną sprawą są posiadane certyfikaty. Nadzwyczaj renomowany i rozpoznawalny to certyfikat (witryna internetowa) bezpieczny dla dzieci, bądź bezpieczny dla niemowląt. Ten ostatni przyznaje się towarom spełniającym najostrzejsze wyznaczniki.

Pętelki ręcznika odpowiedzialne są przede wszystkim za wchłanianie wilgotności. Najprzyzwoiciej potwierdzają się tu pętelki stworzone z najwyższej jakości bawełny długowłóknistej. Ważna jest także długość, także grubość pętelek. Im są cieńsze i gęściej utkane, tym ich efektywność jest lepsza, a ręcznik charakteryzuje się wyższą chłonnością. (Ręczniki reklamowe) Materiał pod pętelkami służy przechowywaniu wilgoci. Wąskie pętelki wchłaniają wodę, która potem idzie do tkaniny pod nimi. Dlatego podstawa ręcznika skonstruowana jest na ogół z grubszych nici, ażeby ręcznik odpowiednio chłonął i przechowywał wilgoć.

Najlepiej jeśli sporządzone są one z właściwej formy, najlepiej długowłóknistej bawełny. Ręczniki na plażę powinny różnić się od tych stosowanych na co dzień w domu. Musi być większy od normalnych ręczników. Jest to nadzwyczaj znacząca funkcja, bowiem często wykorzystujemy go także jak koca. Otulamy się nim także po wyjściu z wody, dlatego jego rozmiar zezwoli nam prędzej wyschnąć. Grubość ręcznika plażowego nie powinna być zanadto duża. Ręcznik musi przede wszystkim spełniać swą podstawową funkcję, czyli wchłaniać wodę. Dlatego też im większa gęstość skręcenia ręcznika, tym przyzwoiciej.

Leave a Reply

*