Najważniejsze informacje o uprawnianiu chryzantem, ich najczęściej spotykane rozmiary i odmiany.

Chryzantemy większości z nas będą się kojarzyć z pierwszym listopada. To wtedy właśnie na tysiącach grobów kładzione są przepiękne, duże kwiaty w doniczkach, a są właśnie nimi chryzantemy. I okres tego święta jest również dniem, kiedy sprzedaje się ich najwięcej, sprzedawcy obok cmentarzy mają niekiedy setki doniczek, od całkiem niedużych aż po rozłożyste, wspaniałe kopuły.

kolorowe chryzantemy

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Bo kwiaty, jakie są potocznie nazywane chryzantemami, występują w wielu odmianach, bardzo się różniących rozmiarem całej rośliny, kształtem kopuły oraz kolorystyką i wielkością kwiatów. Więcej informacji tutaj: www.chryzantemy.pl Przeważnie chryzantema występuje w kolorach białym, czerwonym, fioletowym i żółtym, lecz na straganach można bez problemów kupić również inne, rzadziej wybierane odmiany. Bardzo różnorodne są także ilość i rozmiary kwiatów. Pewne odmiany mogą mieć kilka czy kilkanaście dużych kwiatów, i one właśnie nadają doniczce właściwego wyglądu, a inne składają się z dużej ilości mniejszych kwiatków, które razem tworzą przepiękną kopułę.

Lecz kwiaty te są również (kliknij w link) bardzo ładną rośliną ozdobą, bardzo ładnie wyglądają na przykład w jesiennych kompozycjach ogrodów. Świetnie nadają się dla mniej doświadczonych ogrodników, bo nie są wymagającymi roślinami i ich uprawa jest bardzo prosta. Jeśli komuś jednak się nie będzie chciało bawić w uprawianie tych kwiatów, to będzie mógł odwiedzić jedną z licznych upraw i tam kupić odpowiednią ilość kwiatów. Bardzo dobre recenzje pośród kupujących zbiera na przykład uprawa w Paszcze, pochodzące z niej kwiaty zachwycają swoją jakością i urodą.

chryzantema wielokwiatowa

Źródło: chryzantemy.pl
Bardzo cenioną zaletą tej właśnie uprawy stała się ich ogromna liczba odmian. Sprzedawane są tam chryzantemy nie tylko w najbardziej popularnych rozmiarach kwiatów i kolorach, ale również te mniej typowe i spotykane. Dla klientów bardzo ważne jest również to, ile zapłacą, i na tej plantacji czeka na nich kolejna niespodzianka. Ceny kwiatów są niezwykle atrakcyjne, zwłaszcza jeśli zamierza się zakupić ich nieco większą ilość.

Leave a Reply

*