Najpopularniejsze tendencje w dzisiejszych mediach audiowizualnych, czyli co zgarnia najwyższą oglądalność?

Każdy okres w dziejach świata ma swoje wodzące trendy, które widzialne są na praktycznie każdym obszarze działalności ludzkiej. Nurty te odzwierciedlają bowiem obecnie królujące nastroje w społeczeństwie rozwój nauki oraz technologii i wiele innych czynników, które kształtują naszą rzeczywistość. Jednym z miejsc, w którym owe tendencje są szczególnie łatwo zauważalne bez wątpienia jest telewizja, gdzie raz na jakiś czas dany typ programów rządzi na praktycznie każdym kanale. Co więc jest na podium jeśli chodzi o telewizję?

program o wyburzaniu budynków

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wszystkie przesłanki wskazują na to, iż obecnie spopularyzowanym typem programów na pewno są te, których ideą jest burzenie budynków mieszkalnych i późniejsze ich odbudowywanie w całkiem nowej o wiele lepszej formie. Rzecz jasna roboty rozbiórkowe dzieją się w niezwykle widowiskowy sposób, tak żeby zaciekawić telewidzów. Nie ma więc nic nadzwyczajnego w wysokiej oglądalności, bo przyglądanie się jak burzenie budynków ma miejsce za pomocą wielkiej kuli jest naprawdę interesujące – . Co więcej gdy roboty rozbiórkowe już się zakończą mamy możność obejrzenia równie zajmującego procesu, jakim niezaprzeczalnie jest profesjonalne aranżowanie każdego pomieszczenia. Innym typem programów, królującym na prawie każdym kanale z pewnością są tzw. talent show. Ta zagranicznie brzmiąco nazwa określa wszystkim znane programy, które opierają się na tym, iż osobom potrafiącym śpiewać, tańczyć, czy malować daje się okazję do zaistnienia w szerszym formacie i ożywić swoją karierę artysty. Jest to niezwykle ciekawe, ponieważ w dużej części to właśnie telewidzowie mają wpływ na to kogo usłyszą w radio, a na czyj wernisaż artystyczny będą mieli okazję pójść. Dzieje się to bowiem przez platformę SMS-ową, przez którą zwykle odbywa się końcowe głosowanie. Jednak ta tendencja nie jest nurtem tylko polskim, ponieważ różnorakie programy tego typu w różnych odmianach zauważalne są w wielu innych krajów, zarówno tych europejskich, jak i amerykańskich, a także azjatyckich.

metamorfoza

Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc dokładnie widać telewizja jest obszarem, w którym zachodzą przeróżne reformy, niejako oddające panujące w społeczeństwach nastroje i ich potrzeby – Z.U.H. „MEGA-POL” Daniel Podsiedlik.

Chcesz znaleźć podobne materiały, ale trafiłeś w ślepą uliczkę? Jeśli tak, to zalecam ten serwis (http://pojemniki-metalowe.com/pojemnik-samowyladowcze-koleby-uchylne-2/) – istotnie opłaca się wziąć go pod lupę.

Niezwykle ciekawe jest więc pomyślenie sobie za czym będziemy szaleć za kilka lub kilkanaście lat.

Leave a Reply

*