Najwspanialsze projekty i sposób wytworzenia produkowanych z kamienia pomników.

Kamień sławny już w starożytnych czasach używany był w budownictwie. I swoje wykorzystanie ma po dziś dzień. Taki kamień zanim będzie użyty powinien być najpierw pieczołowicie przygotowany. Kamieniarz bowiem tak nazywa się osoba zajmująca się wydobywaniem oraz późniejszą obróbką , pozyskuje z kamieniołomu odpowiednie ilości bloków kamiennych. Jest to jeden z nielicznych fachów utrzymujących się w dalszym ciągu.

Cmentarz

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie nie wróży nic by miało ulec zmianie. Przede wszystkim dlatego, iż każdy z nas miał okazję udać się na pogrzeb kogoś bliskiego albo znajomego. Te rewelacyjnie zrobione nagrobki są istotnie wykonaniem niejednego kamieniarza. Kiedy napotka nas w życiu bardzo smutna okoliczność, którą właśnie jest śmierć, powinniśmy się zająć całą oprawą pogrzebową. Oprócz mszy w kościele, pochówku na cmentarzu czy też stypy do naszego zadania powinno się poszukać właściwy pomnik na grób. Idąc do firmy kamieniarstwo Warszawa mamy satysfakcję dobrze zrobionej pracy takiego pomnika, jaki sobie zażyczymy. Nagrobki zrobione są standardowo ze skał metamorficznych jak i magmowych. Natomiast nim wykonany zostanie fantastyczny granitowy pomnik, kamień musi przejść dość długą drogę od wydobycia do końcowej obróbki. Kamień po wydobyciu a także przetransportowaniu do zakładu, zostaje przecięty na odpowiedniej wielkości płyty.

Kamień jest niebywale twardym surowcem, tymczasem do tego dość kruchym jak i można go łatwo u szczerbić. Dlatego do cięcia wykorzystywane są bardzo dokładne diamentowe tarcze, które dodatkowo chłodzone są wodą. Wówczas tak porozcinane kawałki oddawane zostają do wyczyszczenia a także polerowania. Po owej obróbce standardowo przetransportowane są do mniejszych warsztatów kamieniarskich. Zobacz więcej tutaj: więcej informacji na tej witrynie.

Z kolei tam cięte są na właściwej wielkości fragmenty, z których powstaje końcowy produkt w postaci cudownych pomników. Niejeden zakład kamieniarski, jaki trudni się w twórczości nagrobków ma tak zwane nagrobki galeria, w której wystawiane są zaprezentowane wykonane pomniki, wazony i inne produkty z tegoż materiału. Małe warsztaty właściwie, dzięki takim galerią zapewniają sobie bardzo dobrą sprzedaż, dzięki czemu są w stanie utrzymać się na rynku. Zobacz galerię: https://tborkowski.pl/galeria-nagrobki-dzieciece/.

Leave a Reply

*