Często spotykane wykorzystania w budownictwie oraz ogrodnictwie różnego rodzaju siatek i folii.

Różnego rodzaju folie i siatki są bardzo popularnym asortymentem chyba wszystkich sklepów z produktami ogrodowymi i budowlanymi. Mają one różnorakie zastosowanie, zrobione także są z bardzo różnych materiałów. Niezwykle popularna jest przykładowo folia PE, która przez swoje właściwości bardzo szybko zyskała uznanie właścicieli domów i ogrodów. Folia ta jest produkowana w kilku rozmiarach i grubościach, ale w razie konieczności można ją też kleić.

Wykorzystuje się w tym celu odpowiednie taśmy, które zapewniają wytrzymałe i nieprzepuszczające wody połączenia. Folia PE jest bardzo wszechstronnie wykorzystywana w licznych sytuacjach. Przede wszystkim używa się ją w każdym miejscu, gdzie jest konieczne zapewnienie odpowiedniej izolacji od wilgoci, a więc na najróżniejszych wylewkach, podłogach i posadzkach.

Zachodzisz w głowę, jaki jeszcze portal prezentuje tak samo pomocne treści? Kliknij oraz zerknij na witrynę (http://baseny-wodex.pl/pl/cennik/wyposazenie_niecki), do której odnośnik jest tu!

Można ją także w miejsce papy stosować przy fundamentach oraz stropach, a także przy zabezpieczaniu dachów oraz stolarki. Za to w ogrodnictwie folię tę można na przykład spotkać przy oczkach wodnych, ale także przy konstrukcji różnego rodzaju szklarni i namiotów.

siatka

Autor: Betafence
Źródło: Betafence

Często w ogrodach i domach używa się również różnego rodzaju siatki ochronne. W szczególności przydatna jest siatka na krety , która pozwala na skuteczną ochronę przed inwsiatka (zobacz idź tutaj)tych zwierząt. Co prawda spełniają one bardzo ważną rolę w środowisku, ale nie każdy chce, żeby akurat w jego ogrodzie kopały swoje kopce. I tu doskonale będą się sprawdzać tego typu, zabezpieczając trawniki czy grządki przed dostaniem się nieproszonych gości. Tego typu siatki wykonuje się z najróżniejszych materiałów.

Świetne jakościowo są siatki zrobione z różnych metali, lecz w ostatnim czasie klienci tak samo chętnie kupują odmiany wykonane z plastiku. Rozłożenie siatki kilkanaście pod powierzchnią ziemi nie pozwoli tym zwierzętom na przedostanie się w okolice korzeni roślin, chroniąc je tym samym przed uszkodzeniem. Siatki na krety wykonane są z bardzo solidnego plastiku, który nie niszczy się pod wpływem różnych warunków, więc po założeniu powinny przez wiele lat chronić dane miejsce.

Leave a Reply

*