Najchętniej stosowane kosmetyki od wielu lat są używane w większości przez kobiety

Artykuły pielęgnacyjne w dziedzinie skóry, to zdecydowanie niezbędna sprawa. Oczywiście w kosmetyczce trzydziestolatki znajdą się także kosmetyki kolorowe, niepozorne kosmetyki do opalania takie jak pomadka ochronna z filtrem, maseczki, pudry, bazy, podkłady. Nie zapominajmy o tym, że rozpocząć jednak należy od środka. Bez pielęgnacji – maskowanie niedoskonałości nie może być skuteczne.

kobieta w makijażu

Autor: Aurora CuaCua
Źródło: http://www.flickr.com
Włókna kolagenowe naskórka z wiekiem utracą swoją elastyczność tworząc zmarszczki mimiczne. Kiedy weźmiemy pod uwagę także niekorzystne warunki środowiskowe życia w miastach, niewątpliwe jest, że utrzymanie odpowiedniego wyglądu skóry wymaga wsparcia. Dobry gatunkowo krem przeciwzmarszczkowy lub serum będą umiały sobie z tą kwestią bez problemu poradzić – jak również z odżywianiem i nawilżeniem skóry.

Zbyt wiele obowiązków zarówno w czasie pracy jak i w domu, skutkuje ciągłym przemęczeniem. Najwyraźniej jest to widoczne w okolicach oka. Krem pod oczy jest w takiej sytuacji wybawieniem. Pomaga niwelować podkrążenia, a także chłodzi wrażliwą skórę powiek. krem pod oczy nie musi być kosztowny, dostępne w aptekach rodzaje – na przykład z ekstraktem ze świetlika, również dają rewelacyjne efekty. Tymczasem jeżeli chcemy doraźnie zamaskować skutki zmęczenia, rozświetlające cienie do powiek z pewnością się przydadzą.

Po długim i męczącym dniu warto także pomyśleć o relaksie w kąpieli. Doskonałym rozwiązaniem jest napełnienie wanny dużą ilością wody, dodanie do niej płynu do kąpieli, soli albo specjalnych kuleczek. I zanurzyć się w gorącej pianie na kilkadziesiąt minut. A co jeśli nie mamy za dużo czasu? Sprawmy sobie żel pod prysznic (kliknij w odnośnik) o ulubionym zapachu. Później, niezależnie czy była to kąpiel czy tylko prysznic, skorzystajmy z dobrego balsamu do ciała.

Leave a Reply

*