Nagrzewnica powietrza – do czego służy?

Nagrzewnica powietrza albo inaczej tzw. „dmuchawa” może służyć do nagrzewania rozmaitego rodzaju obiektów (magazyny, szklarnie itp.), a także otwartych powierzchni w przypadkach, gdy dany obiekt nie posiada innego źródła nagrzewania czy też kiedy dane źródło będzie niewystarczające.
W ofercie handlowej odnajdziemy urządzenia zróżnicowane pod względem siły grzewczej oraz paliwa którym są zasilane.

Kort tenisowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Z reguły jednakże nagrzewnice powietrza (poza nagrzewnicami promiennikowymi) zbudowane są z komory grzewczej, w jakiej zachodzi proces ogrzewający i z wiatraka, który wydmuchuje gorące powietrze poza przyrząd. Przyrządy tego rodzaju nie nadadzą się do włączania ich w ciąg kanałów wentylacyjnych dystrybuujących nagrzane powietrze. Wentylatory (szczegóły w podanym źródle) nadmuchowe służą wyłącznie do wydmuchu powietrza poza przyrząd albo ew. do przetransportowania go specjalnymi „rękawami” na odległość max 10 m (w poniektórych modelach).
instalacje

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Taśma

Autor: BOLIX
Źródło: BOLIX
Nagrzewnice powietrza występują w paru barwach, przypisanych do danej marki.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej przenośniki rolkowe na ten temat – informacje okażą się zapewne bardzo wciągające, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Osobną podgrupę stanowią tzw. podesty grzejne, jakie są najodpowiedniejszym podejściem w wypadku nagrzewania miejsca, w jakim długo przebywamy, np.: w biurze, w stałym miejscu pracy w zakładzie, wszelkiego rodzaju standy. Znakomicie sprawdzą się również, jako ochrona przed zamarzaniem wyrobów płynnych bądź zbrylaniem się artykułów sypkich. Nagrzewnice powietrza jest to względnie niedrogi sposób na ogrzanie wielkich powierzchni. Dzięki niskim cenom gazu i dostępności tego paliwa, jest to jedna z metod ogrzewania magazynów, zakładów i innych wnętrz fabrycznych.

Nagrzewnice powietrza to urządzenia efektywne, zużywające nieduże ilości paliwa. Regulacja mocy powoduje, iż nagrzewnica sprawdzi się przez cały rok, tak w zimie, jak także w sezonie wiosennym i jesiennym.

Leave a Reply

*