Na temat wyboru solidnych opon nowych lub używanych

Wybór opon to jedna z decyzji, jakie podejmuje każdy właściciel samochodu. Wybór ten nie występuje w sytuacji, gdy kupuje się pojazd z salonu. Wówczas są w nim zamontowane nowe i skrupulatnie dobrane opony, o które posiadacz nie musi się troszczyć przez dłuższy czas. W pewnej chwili jednak trzeba je wymienić na inne. Inaczej jest w sytuacji ludzi, którzy kupują używane auto. Wówczas trzeba zawsze wykorzystywać zasadę ograniczonego zaufania co do poprzedniego właściciela.

opna samochodowa

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet gdy zapewnia on, że ogumienie jest w idealnym stanie, należy to samodzielnie skontrolować. Stan opony (hiperłącze do serwisu) określa się z kolei w oparciu o obserwację jej bieżnika. Można również udać się do warsztatu samochodowego, w którym pracownicy pomogą wydać opinię o stanie opon. Fachowcom tego typu nie są obce oznaczenia takie jak przykładowo „opony 225 65 r17”, toteż z dobraniem najlepszych opon w przypadku uszkodzenia poprzednich nie będzie kłopotu.

Zalety i wady ogumienia używanegoPodstawowym powodem, dla którego ludzie kupują opony używane, jest koszt. Ogumienie tego rodzaju jest bowiem dużo tańsze. Z kolei najdroższą opcją jest z pewnością wymiana ogumienia w autoryzowanym salonie. Z drugiej strony opony uzyskane w ten sposób z pewnością będą bardzo wysokiej jakości, a ich żywotność będzie bardzo długa. Stosowanie używanych opon ma też sporo wad. Przede wszystkim po produkty tego rodzaju nie powinni sięgać ci właściciele samochodów, którzy posiadają bardzo małą wiedzę w temacie ogumienia. Często zdarza się bowiem, że używane opony są faktycznie w znacznie gorszym stanie niż mówi ich sprzedawca.

Rozmiar opon
W kwestii opon, to rozmiar ma duże znaczenie. Opony powinno się dopasowywać jak najdokładniej, w przeciwnym wypadku można spowodować nawet poważny wypadek. Źle dobrane opony sprawiają, że auto prowadzi się dużo trudniej, a niektóre z jego możliwości są zmniejszone. Rozmiar opon do danego pojazdu można znaleźć w rozmaitych miejscach auta. Określenia typu „opony 195 55 r15” warto znać, ponieważ opony powinno się wymieniać systematycznie, za każdym razem tak samo starannie je dopasowując. Z kolei do każdej marki i każdego modelu samochodu przeznaczone są inne opony.

Leave a Reply

*