Na dworze pada? Najlepiej spędź czas wraz z bliskimi! Jak? Przy dobrej grze!

W danych czasach zabawy rodzinne, takie jak bawienie się w gry typu planszowego w czasie brzydkiej pogody wydaje się, że odrobinę „odeszły w cień” co jest spowodowane ukazaniem się takich gadżetów jak choćby komputery, tablety, telefony, oraz ich bardziej zaawansowanych alternatyw, takich jak laptopy czy smartfony, a nawet coraz to bardziej popularne smartwatche.

Jak się jednakże okazuje, sporo dzieci w ogóle nie chce jak większość rozmyśla „przesiadywać z nosem w monitorze”, tylko bardziej rodzinnie spędzać czas. Wspomniane wyżej gry planszowe są doskonałym wyjściem dla nie tylko tego dziecka, ale również dla jego rodziny.

gry

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
Obecnie panuje tak zwana „era komputera” – poprzez co wielu spośród nas, szczególnie dzieciaków, które to się w niej narodziły – zapomnieli, iż istnieje coś takiego jak nasz świat „Zewnętrzny” albo jest w taki sposób wychowywany, że tablet czy też laptop to jego najlepszy „kumpel”. Dość sporo rodziców, z powodu zazwyczaj braku czasu, przekazuje dziecku, które to mu „przeszkadza” tablet albo telefon, na którym ono tak naprawdę „zajmuje się sobą”. Niestety jednak jak ukazało już dość dużo badań, takiego typu „zajmowanie się sobą” powoduje u coraz bardziej młodych dzieciaków uzależnienie od komputera albo powoduje, iż dziecko zamiast bawić się, szuka „rozrywek” w sieci, gdzie nie wiadomo, na co i kogo trafi.

Najlepszym wyjściem, by dziecko „nie zamknęło się w sobie”, jest spędzanie z nim czasu, chociażby bawiąc się z nim w różne gry, które będą rozwijać jego imaginację, uczyć wiele interesujących rzecz, a przede wszystkim – spowodują, iż my sami poświęcimy dzieciakowi należną mu uwagę. Dobrze wybrane gry planszowe sprawią radość nie tylko dziecku, ale i nam samym, odbudowując przy okazji dobre relacje między rodzicem a dzieckiem.

Leave a Reply

*