Myślisz, żeby być autorem i pisać powieści? Zaprezentuj swoje pióro w dobrym wydawnictwie

Literatura raduje się w Polsce coraz większym uznaniem, badania rynku mówią, że coraz więcej ludzi: zarówno dzieci, jak i dorosłych, sięga po książki. Nie brak także osób, które chciałyby pewnego dnia zostać rozpoznawanymi pisarzami i będą przedstawiać swe dzieła na spotkaniach autorskich. Czy istnieje sposób, by spełnić takie marzenie? Naturalnie, że tak!

Piszesz w sekrecie? Poślij do wydawcy!W naszym kraju jest mnóstwo uzdolnionych osób, które tworzą wiersze lub powieści, a później kryją je w przysłowiowej szufladzie.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju zagadnienia ma porządna treść – niewątpliwie materiały w tamtym miejscu umieszczone są podobnie zajmujące.

Przeważnie są to osoby zbytnio onieśmielone, aby uwierzyć, że to co piszą, mogłoby spotkać się z zainteresowaniem innych. Mimo wszystko rynek wydawniczy w kraju ma się coraz lepiej, wydawcy naprawdę łaskawym okiem spoglądają w stronę uzdolnionych debiutantów. Szuka się czegoś nowego, co tchnie w świat literatury trochę świeżości. Przez to warto schować skromność i zaprezentować swe dzieła wydawcom, jeśli będą naprawdę dobre, z pewnością znajdzie się ktoś zainteresowany ich wydaniem. Sprawdź

gdzie wydać książkę

Autor: Alberto G.
Źródło: http://www.flickr.com

Gdzie wydać książkę?Mnóstwo osób, jakie ukończyły już powieść, zadaje sobie pytanie, gdzie może wydać swą książkę. Należy wiedzieć, że rynek wydawniczy jest naprawdę rozległy i obejmuje setki małych lub większych wydawnictw. Wśród nich znajdują się wydawnictwa czołowe i dobrze znane, jak również mniejsze domy wydawnicze, które publikują przede wszystkim literaturę niszową. Warto mieć na uwadze, że wciąż powstają nowe wydawnictwa, które nie uzyskały jeszcze bestsellerowych autorów i bywają zainteresowane debiutami. Chcąc posłać swój rękopis do wydawnictwa, trzeba zapoznać się z charakterystyką pozycji wydawanych przez daną jednostkę, ponieważ pewne wydawnictwa specjalizują się w książkach dla dzieci lub w horrorach i nie ma sensu posyłać do nich romansu – czytaj więcej.

Chcesz wydać za własne pieniądze?
Pragnienie bycia autorem jest tak duże, że dużo osób chce wydać książkę na własny koszt. Jeśli jest się zainteresowanym wspomnianą metodą wydania dzieła, należy szukać wydawnictwa, które wydaje książki ze współfinansowaniem albo na całkowity koszt autora. W podobnym wypadku pisarz ponosi koszt korekty, składu, jak też druku książki. Ważąc się na wspomnianą opcję, należy zachować dużą ostrożność, aby nie ponieść kolosalnych kosztów. Warto porównać kilka ofert, by znaleźć tę najkorzystniejszą dla autora i dopilnować, aby wszystkie prace przy powieści były wykonane naprawdę profesjonalnie.

Leave a Reply

*