Motorhead i Led Zeppelin – niepodważalnie klasyki muzyki rockowej

Legendarny zespół motorhead znany jest słuchaczom nie jedynie tym wytrawnym. Fascynacja muzyką tej grupy wzięła się przede wszystkim z innowacyjności, jaka przełożyła się na istny komercyjny sukces zespołu. Zespół z sukcesami działa do dzisiaj i stale rozwija swój własny styl. Album taki jak Overkill zainspirował wielu muzyków i artystów ogólnie, dlatego zespół ma się czym poszczycić. Światowy sukces oraz rozpoznawalność w niezwykle szerokich kręgach to najlepsza nagroda dla tych brytyjskich muzyków.

Led Zeppelin

Źródło: flickr.com

Grupa led zeppelin z Wysp udowodniła wielokrotnie, od początku swej działalności, że tworzy muzykę hard rockową na rewelacyjnym poziomie. Założona została w stolicy Wielkiej Brytanii, w Londynie, i od samego początku budziła ciepłe uczucia w sercach fanów z całego świata. Dopracowanie każdego kawałka do perfekcji sprawiło, że do dziś muzyka ta doceniana jest w szczególności. Uniwersalność muzyki tego zespołu daje się spostrzec na każdym kroku.

Jako angielski zespół (oferty przygotowania powietrza) z lat 80. motorhead charakteryzuje się między innymi tym, że dokłada następną cegiełkę do rozwoju muzyki rockowej. Tworzenie muzyki przez tę grupę od 1975 roku to dla muzycznych entuzjastów najlepszy prezent z możliwych. Zespołowy basista i wokalista, Ian Lemmy Kilmister, to prawdziwy mistrz w swym gatunku. Ciągłe poszukiwanie nowych form wyrazu, natomiast równocześnie wierne pozostawanie przy swym niepowtarzalnym stylu zatrzymało wielu słuchaczy.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Pionierzy brytyjskiego, a później światowego hard rocka, led zeppelin (led zeppelin w teraz rock), pokazali już niejednokrotnie swe możliwości. Prawdziwa pasja, z którą muzycy podchodzili do tworzenia każdego koncertu, mało tego, każdego kawałka, dała się odczuć publiczności. Staranność, sięganie po szczególne połączenia dźwięków oraz dopracowanie oraz zgranie muzyków z wokalistą…Te elementy w swoistej fuzji to cechy typowe dla członków zespołu. Choć nie tworzą od lat 80., słuchani są do dzisiaj z ogromnym zaangażowaniem.

Leave a Reply

*