Modne motywy w projektowaniu domu i biura.

Nowoczesne projekty architektoniczne cechują się coraz to nowymi trendami, szczewgólnie w obrębie łączenia materiałów. Z każdym kolejnym rokiem są tworzone interesujące wzory i zajmujące kompozycje. Jednym ze naturalnych elementów nowoczesnego designu są szklane elementy w przestrzeniach biurowych. Już autor w „Przedwiośniu” mówił o szklanych domach mogących znajdować się na ziemiach Polski, były one elementem nowoczesności i bogactwa, ukazywały marzenia bohatera. Współczesne szklane domy dla wielu również są istotnym symbolem – kojarzą się z szybką karierą zawodową i stabilnością finansową.

szklane drzwi

Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska
To za szkła i betonu konstruowane są wielkie centra finansowe świata. Motywem, który coraz częściej pojawia się, również w polskich biurowcach jest model ogromnej sali z dużą ilością stanowisk pracy, przedzielonej od holu szybą z grubego materiału. Taki rozkład pomieszczeń ma za zadanie ułatwienie wymiany myśli i informacji między zatrudnionymi oraz pokazanie ich otwartości (pracowników i kierownictwa) dla nowych idei. Przeźroczyste szyby zarówno do hal jak i do kokretnych pomieszczeń dają wrażenie braku tajemnic. Przeciętny człowiek z codzienności zna takie pomieszczenia, choćby z seriali sensacyjnych, w których główną rolę grają specjaliści kryminalistyczni. Przeszklone pomieszczenia dają możliwość obserwowania pracy każdego z członków ekipy. Jedyne rzeczy nie zrobione z takiego materiału to sprzęty laborantów i, jak również, okucia do drzwi szklanych. Tego typu instalacje bywają całkiem mocne, jednak wymagają dużych nakładów finansowych, do niektórych konstrukcji używane są specjalne uchwyty do szkła, jak również usuwanie rys ze szkła czy samo dbanie o czystość tych powierzchni wymaga sporo czasu i energii . Do czyszczenia takich obiektów z zewnątrz zatrudnia się specyficzne ekipy czyszczące, a usuwanie rys ze szkła powoduje niestety niekiedy wymianą całej płaszczyzny okiennej (na przykład na danym piętrze).Stosuje się wtedy specjalistyczny sprzęt, a specjalne uchwyty do szkła uwożliwiają umieścić szybę w odpowiednim miejscu.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www (https://ambro.pl/) zawiera wyłącznie użyteczne wiadomości, które na pewno Ci się przydadzą. Sprawdź nas i zobacz, że należałoby go odwiedzić.

Szklane detale we wnętrzu budynków są, już standardowo, wiązane z drewnem oraz z innymi metalami. W ostatnim czasie interesującym trendem jest wiązanie szkła z porcelaną i drewnem, co nadaje przedmiotom innowacyjny i niespotykany wygląd, napominający nieco do stylu przełomu dwóch poprzednich wieków. Mamy tu więc połączenie nowoczesności, kultu pracy (w rozumieniu rozwoju kariery zawodowej) jak również nawiązania historyczne. Motywy szklane sprawdzają się też w prywatnych domach, a zwłaszcza w budynkach parterowych.

Spore wrażenie na kupujących robią ogromne tarasowe okna, które obrócone w odpowiednia stronę, dają możliwość dłużej cieszyć się słońcem i dają wrażenie jakby to co na zewnątrz przekraczało barierę wnętrza budynku. Ciekawe są także zdobione metalowe okucia do drzwi szklanych oraz modyfikacje kominkowe (kompozycje okuć z przyrządami do podtrzymania płomienia w kominku) .

szkło

Autor: Dean Sebourn
Źródło: http://www.flickr.com

Budownictwo parterowe wspaniale współgra z modernistycznymi trendami w kreowaniu wnętrz. Wyjątkowym warunkiem posiadania wspaniałego domu, poza odpowiednim projektem, jest właściwe umiejscowienie go w terenie. O ile w przestrzeni wielkiego miasta nie ma to dużego znaczenia (budynki pną się w górę), o tyle w przypadku domu jednorodzinnego okolica ma kluczowe znaczenie. Przed nabyciem działki dobrze przyjrzeć planom zagospodarowania przestrzennego, aby uniknąć rozczarowania, czyli w postaci osiedla bloków w bliskiej odległości. Współczesna architektura dąży w kierunku prostoty i funkcjonalności przyjmowanych form. Projektanci i architekci codziennie szukają nowych trendów dla swoich propozycji.

Nie ociągaj się! Jeśli zaintrygował Cię ten temat, to wejdź w adres tej witryny (https://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/foliarki-owijarki-poziome/polautomatyczne/) i odkryj, co dla Ciebie z pasją stworzyliśmy.

Jednak wciąż sprawdza się zasada, że to co najprostsze będzie służyć najlepiej.

Leave a Reply

*