Moda na wielobarwne skarpety – jedynie dla kobiet oraz dzieci?

Ogólnoświatowy trend wielokolorowych skarpetek trwa już kilka lat – głównie za sprawą tego, iż jest to następna z ścieżek na podkreślenie swojej charakterystyczności. Brzmi absurdalnie?

kolorowe skarpetki garniturowe socktok

Autor: http://socktok.pl/
Źródło: http://socktok.pl/

Nie całkiem. Kolorowe skarpetki wyszukiwane pod humor wkładającego je czy mające nieprzypadkowo wywoływać jakiekolwiek kontrowersje z pewnością wybiją z tłumu szarych ludzi.

Paski, romby, kratka, grochy, flagi państw, ciapki, motywy flory, motywy fauny, a również motywy z produktami żywnościowymi to stanowczo trend kilku byłych sezonów. Bardzo dużo rozpoznawalnych sieciówek wprowadziło do swej oferty tego rodzaju skarpety. Całkiem niedawno też spostrzec można w domach handlowych coraz częściej tak zwane skarpety designerskie, mające nadrukowane bądź naszyte mini-reprodukcje obrazów czy rzeźb znanych twórców – noszenie skarpetek z zegarami Dalego lub też z wizerunkiem Mona Lisy da Vinciego nie jest niczym nietypowym.Dla nieco mniej brawurowych ludzi wizażyści zalecają, by wpierw zacząć z jednokolorowymi, nie krótkimi skarpetkami – jaskrawymi albo pastelowymi. Drugie z nich tylko pod warunkiem trzymania się z daleka od tradycyjnej kolorystyki – pastelowa zieleń, błękit bądź różowy są w porządku, wszelakie odcienie beżowego i szarego – już nie.Wydawać by się mogło, że nietypowe kolorowe skarpetki (wysokiej jakości skarpetki) to hicior kierowany jedynie do kobiet – ponadto będącym bardziej w wieku młodzieżowym – oraz dzieci – nic bardziej mylnego! Także mężczyźni dali porwać się temu trendowi – nakładają kolorowe skarpetki zarówno do ubrań codziennych, jak też do galowych! Jeżeli

kolorowe skarpetki

Źródło: http://socktok.pl/

chce się uchodzić za modnego, oryginalne kolorowe skarpetki męskie winno się dobierać przede wszystkim w jak największej opozycji kolorystycznej oraz/lub wzorzystej do garnituru bądź innego rodzaju wizytowego stroju, a do ubioru na co dzień – przeważnie pod kolor reszty dodatków, takich jak czapka bądź szalik zimą, albo też kapelusz w inne pory roku.

Bardziej śmiali mogą próbować całkowicie wyłamać się z tego schematu i ubrać kolorowe skarpetki męskie nie pasujące nijak do niczego – na to moda odzież damska sklep online i styliści też dali zielone światło.

Nie zapominaj jednakże, by nie zapomnieć o tym, iż moda na wzorzyste i kolorowe skarpetki nie nie występuje z pozostałością wzorzystych stylizacji. Oznacza to mniej więcej tyle, iż jeżeli zdecydujesz się na założenie kolorowych skarpet albo skarpet w nietypowe wzory, reszta ubioru powinna być dość stonowana – rzecz jasna, poza dodatkami.

Leave a Reply

*