Mieszkamy w państwie, które prowadzi dość aktywną politykę socjalną i emerytalną – dla niektórych to dobrze, a dla innych źle

W Polsce istnieje polityka dosyć szerokiej zapomogi dla niepełnosprawnych i chorych. Dlatego całe społeczeństwo jest zmuszone się składać na to, aby pokrzywdzeni przez los mogli być leczeni i by mogli dostawać na przykład renty.
ZUS jest tą instytucją, która w większości pobiera profITy z obywatelskich wypłat.

papier

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
To tam trafiają nasze składki. Szczególnie jest to składka na emerytury, ponieważ w tak odkładamy pieniądze na swoją emeryturę.

Nasza aktualna wiadomość (https://raj-international.net/gasnice/) powinna przypaść Ci do gustu, ponieważ włożyliśmy w nią ogromną liczbę świetnych informacji. Więc oglądaj bez limitu.

Nie będziemy musieli już wtedy chodzić do pracy, a za zaoszczędzone pieniądze będziemy w stanie fajnie funkcjonować i cieszyć się wnukami. Kolejną składową jest składka rentowa oraz wypadkowa. To dość istotne elementy, ponieważ jeśli mielibyśmy jakiś wypadek lub na stałe byśmy zachorowali, to będziemy bez dodatkowych opłat leczeni albo operowani, a także dostaniemy pieniądze na życie w czasie, gdy rzecz jasna nie będziemy mogli pracować. Rehabilitacja również jest w naszym kraju objęta przez NFZ, a więc jest bezpłatna.

komunikacja

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy ochotę dokładnie przeczytać jakie ZUS składki ściąga z naszej wypłaty, to warto wejść na ich witrynę internetową. Tam wszystko jest szczegółowo opisane razem z tabelką i przykładowym wyliczeniem składek na podanej wypłacie (zazwyczaj bierze się pod uwagę średnią krajową).

Możemy także przeczytać, jakie składki ZUS ściąga z naszej wypłaty, a ile musi do nas dopłacić nasz szef.

W przypadku kiedy chcesz przeczytać oprócz tego też inne podobne informacje na ten wątek, to więcej zobaczysz na portalu, do którego odsyłacz jest tu.

Są to także spore kwoty. Może pozwoli nam to zrozumieć swojego szefa, gdy nie zechce nam przyznać podwyżki.

Leave a Reply

*