Metody na wyegzekwowanie waszych pieniędzy

Prowadzenie firmy oprócz korzyści wiąże się niekiedy ze kłopotami. Jednak według obowiązującego prawa istnieją rozmaite metody na ściąganie długów od zwlekających delikwentów.
Jeśli przykładowo prowadzisz firmę usługową i masz podpisaną umowę z kontrahentem, dla którego świadczysz usługi, powiedzmy kurierskie i raptem, ten interesant od czterech miesięcy nie płaci faktur.

Stajesz się więc wtedy posiadaczem wierzytelności.

Bez zwlekania zobacz na stronie (https://www.traple.pl/2017/02/21/uslugi-typu-premium-rate-czas-na-zmiany/) analogiczne informacje. Tam również przeczytasz coś emocjonującego, ponieważ proponuje ona podobną tematykę.

A wierzytelność, to dekret do odebrania zaległych pieniędzy.

Niestety zwykle proces odbierania straconych pieniędzy jest niekrótki i trudny, ale należy wiedzieć, że prawo daje wierzycielowi duży zakres metod upraszania się o swoje wierzytelności.

wierzytelności

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku możesz próbować załatwić sprawę kompromisowo, motywując dłużnika, do samodzielnej zapłaty spóźnionych należności. Gdy nie odniesiesz rezultatów, masz prawo (sprawdź przykłady) do wezwania komornika i wglądu sądowo-egzekucyjnego.
Gdy jednak konkretna firma nie płaci ci pieniędzy przez długi termin, a twoje akcje nie przynoszą efektów, masz szansę wyprzedać swoje wierzytelności trzeciej i fachowej firmie windykacyjnej, która posiada duże doświadczenie i wyćwiczone sposoby na odzyskiwanie należności od zalegającego. Wiąże się to z opłatami, więc należy wcześniej zastanowić się, czy to będzie dla nas korzystne.

Zazwyczaj pozostawienie windykacji rzetelnej firmie okazuje się najskuteczniejszym sposobem i podsumowując, wcale nie tak drogim, bo działając samodzielnie ponosisz niekiedy większe koszty.

Leave a Reply

*