Maty i kołyski dla niemowląt. Zabawne maty dla dziecka

Maty edukacyjne to zabawki, którymi bawić się mogą niemowlaki już od trzeciego miesiąca życia. Pełnią one doskonałą funkcję zabawek edukacyjnych, ponieważ ich zadanie polega na pobudzeniu zmysłów malucha zarówno wzroku, słuchu jak i dotyku.

Maty te są wyposażone w pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki.

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Maty edukacyjne są dostępne w różnych kształtach np. koła, kwadratu czy prostokąta, jednakże największą uwagę należy zwrócić na ich odpowiedni rozmiar – dobrany do wielkości dziecka. Niemowlę musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby mogło się na nich swobodnie przekręcać i obracać. Najlepiej jeszcze, aby brzegi takiej maty były zakończone takimi miękkimi poduszeczkami . O funkcjonalności takiej maty świadczy też to, czy da się ją w łatwy i szybki sposób rozłożyć i złożyć. Maty edukacyjne stymulują rozwój i przyspieszają naukę dzieci. Co lepsze dla malucha łóżeczko czy kołyska?Również pozytywny wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Kołysanie maluszka w przód, w tył i na boki stymuluje układ przedsionkowy mózgu niemowlaka, co znakomicie wpływa na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową postawę ciała. W związku z tym warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia dziecka stosować kołyskę zamiast łóżeczka.

Do takiej kołyski należy dobrać odpowiedni materac. Powinien on być wykonany z syntetycznych materiałów, być odpowiednio twardy oraz powinien być dobrze dobrany do rozmiarów kołyski. Ponadto materac taki powinien posiadać pokrowiec wodoodporny. Dzięki temu mocz dziecka, który może przedostać się z pieluszki, nie przedostanie się do materaca.

Zainteresowały Cię zagadnienia, które teraz znalazłeś w niniejszym artykule? Jeżeli tak, to dodatkowo zweryfikuj ofertę (http://www.talentum.pl/przygotowanie-do-matury-z-fizyki-online/), a uznasz, że wszelkie materiały są prawdziwe.

Kołyski dla niemowląt mają wiele zalet, ale również posiadają minusy. Największym minusem jest to, że kołyski te mają krótki okres użytkowania. Kolejnym minusem jest to, że nie należą one do najtańszych, cena jest zazwyczaj wysoka. Przedział cenowy za kołyskę to od około 200 zł do nawet tysiąca złotych. Ale czego nie robi się dla najlepszego rozwoju naszego ukochanego dziecka. Maluszki ubóstwiają kołysanie.

Czy w odniesieniu do omawianego w tym tekście zagadnienia znajdujesz właściwe odpowiedzi? Jeżeli nie, to inne porady zobacz w serwisie (www.varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/), który znajduje się tutaj.

Takie delikatne i równomierne ruchy bujane bardzo szybko i skutecznie je usypiają. Poza tym wiele badańwielu naukowców udowadnia, że kołyski naprawdę mają bardzo dobry wpływ na rozwój malucha.

Leave a Reply

*