Mała praca – duży efekt. Dopasowujemy idealną fototapetę!

Jeśli potrzebujemy odmiany w naszych wnętrzach, a nie chcemy decydować się na ostre ruchy, jak zmiana koloru ścian czy duży remont, wspaniałym urozmaiceniem wystroju wnętrz naszego mieszkania mogą być fototapety lub naklejki do mocowania na meblach lub ścianach. To naprawdę sprawdzony sposób, aby niewielkim kosztem i przy małym nakładzie prac uzyskać wspaniały efekt!

Fototapeta do pokoju dziecięcego

Autor: www.przyklejkopety.pl
Źródło: www.przyklejkopety.pl
Kupno fototapety do salonu, który wymaga odświeżenia albo ożywienia, to świetny sposób na wykreowanie nowej, atrakcyjnej przestrzeni w naszym mieszkanku. Dzięki nim i kilku ekstra dodatkom stworzymy wspaniały klimat naszych wnętrz. Jak je dobrać, żeby na pewno pasowały do wnętrza? Najpierw sprawdźmy, jakie kolory są dominujące, a których nie mamy wcale.

Pomyślmy o tym, w otoczeniu których odcieni będziemy czuć się najlepiej, a jakie mogą nas drażnić lub (zobacz sprawdź tutaj) ich nie polubimy. Zobaczmy, które akcesoria już nam się znudziły i jakie moglibyśmy wymienić na nowe (przykładowo narzuta na łóżko, poszewki, ramki na zdjęcia, wazony). Jeśli wiemy mniej więcej, w jakie zestawienia kolorystyczne będziemy celować, poszukajmy takiej fototapety do salonu, która będzie spełniać nasze oczekiwania Możemy zdecydować się na motywy naturalne, pejzaże i krajobrazy, możemy wybrać coś, co wyraża naszą osobowość, na przykład jakąś abstrakcyjną kompozycję. Jeżeli fascynuje nas sztuka (e-art – żywy obraz z roślin) popularna i taki wzór fototapety będzie pasował do naszego domu, zdecydujmy się na mocny kolor i wyraźne kontrasty.

Jeśli lubimy podróżowanie i mamy swoje ulubione stolice, jak Rzym albo Paryż, możemy zdecydować się na fototapetę ze zdjęciem światowej architektury. Jeśli podobają nam się motywy etniczne a w naszym domu gromadzimy egzotyczne pamiątki i drewniane ozdoby, a nad łóżkiem mamy indiański łapacz snów, taka fototapeta będzie strzałem w dziesiątkę.

Dobrą propozycją do mieszkania w stylu skandynawskim będzie fototapeta monochromatyczna albo w czerni i bieli. Oczywiście fototapety nie tylko zdadzą egzamin w naszym salonie, lecz też w pokoju malucha. Fototapety dla dzieci zwykle są bajecznie kolorowe i na pewno rozjaśnią każdy pokój, lecz coś w stonowanych barwach czy pastelach też się znajdzie. Możemy wybrać bajkowe postacie, baloniki, wesołe zwierzaki czy samochody.

Dobrze jest pomyśleć o wzorze na dłużej, żeby był radosny, lecz żeby za niedługo nie stał się za bardzo dziecinny Fototapety dla dzieci można też wybrać tak, by rosły razem z nimi. Zmienianie wnętrz za pomocą fototapet jeszcze nigdy nie było tak łatwe! Trzeba jedynie dopasować odpowiedni wzór i wielkość a później umieścić go na ścianie, żeby cieszyć się nowym, rozjaśnionym wnętrzem.

Leave a Reply

*