Mała łazienka

Malutka łazienka nie musi być problemem przy aranżacji wnętrz. Co dobrze jest wiedzieć, zastanawiając się jak zaaranżować małą łazienkę? Jakie wybrać wyposażenie łazienki? Jak w niedużej łazience rozmieścić umywalkę, sedes jak też prysznic? Mała łazienka wymaga dobrego projektu. Zobacz nasze porady, w jaki sposób zaplanować i urządzić małą łazienkę.

O ile mieszkamy

nowoczesna łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

w bloku często kłopotem jest mała łazienka. Jakim sposobem urządzić niedużą łazienkę, aby była funkcjonalna i ładna? Jeżeli mieszkamy w domu oprócz wspólnej rodzinnej umywalni, umieszczonej z reguły blisko sypialni, niezbędne jest WC w pobliżu wejścia albo w części dziennej. Jednak jeszcze lepiej, jeśli będzie to mała toaleta, w jakiej zmieści się także prysznic, półeczka na przybory toaletowe jak też miejsce na odłożenie rzeczy w czasie kąpieli. Mała łazienka może być dla gości. Niewielka łazienka jeżeli zamieszkujemy w domu na parterze w strefie dziennej nie tylko zastąpi WC, lecz także anuluje problem rannych kolejek w dużej rodzinie, a w przypadku potrzeby będzie łazienką gościnną. Toaleta usytuowana blisko wejścia będzie wygodna w ciągu dnia: możemy tam wziąć szybki prysznic po powrocie z pracy lub po koszeniu trawnika. Jeśli rodzinna łazienka jest zbyt mała, by oprócz wanny zmieścić tam prysznic możemy zlokalizować niedużą łazienkę w strefie nocnej domku – przy gościnnej sypialni lub przy pokojach dzieci.

Wyposażenie łazienek. W małej toalecie prysznic

prysznic w łazience

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com

umieszczamy w narożniku pomieszczenia, zaś jeżeli łazienka jest wąska albo posiada wnękę – pomiędzy dwiema ścianami. Warto sprawdzić tutaj: jakie wyposażenie łazienek wybrać. Prysznic z kratą odpływową w posadzce. Na czas ablucji zasłaniamy to miejsce zasłonką. Mała łazienka i kabina prysznicowa. Jest droższa i wymaga więcej miejsca aniżeli brodzik bez kabiny. Jeśli zamiast kwadratowej wyselekcjonujemy modną ostatnimi czasy kabinę pięciokątną lub półokrągłą, zaoszczędzimy troszeczkę miejsca, ale nie wszystkie takie kabiny są wygodne. Malutka łazienka zmusza do kompromisów, jednak nie mogą się one odbywać kosztem komfortu. Przed kupieniem małej kabiny powinno się sprawdzić, czy po zamknięciu drzwi ma się wystarczającą swobodę ruchu. Umywalka w małej toalecie służy nie jedynie do mycia rąk, lecz też do innych działań powiązanych z codzienną toaletą – na przykład golenia. Dlatego nie może być zbyt mała. Do takiej umywalki dokupujemy na przykład baterie Deante. Po więcej przykładów warto zajrzeć tutaj: polecane baterie deante.

Leave a Reply

*