Mając oranżerię lub ogród zimowy możesz cieszyć się roślinami okrągły rok. Podobne rozwiązania zdobywają coraz większe powodzenie w kraju

Któż nie uwielbia przebywać w ogrodzie, gdzie można siedzieć lub leżeć na szezlongu, wypoczywać w promieniach słoneczka? Bez wątpienia wiele osób potwierdzi, że właśnie tak lubi odpoczywać.

sklep ogrodniczy

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety razem z nadejściem chłodnych dni nierzadko trzeba zrezygnować z tej formy odpoczynku. Na szczęście istnieje na to sposób.
Dziś popularne stają się ogrody zimowe
Jeśli tylko dysponuje się wystarczającym miejscem, można zaaranżować kąt, gdzie (sprawdź informacje) można wypoczywać niemal jak w ogródku. Chodzi tu o ogrody zimowe drewniane, jakie stały się popularne w ostatnich latach. Takie ogrody w rzeczywistości są oddzielnym wnętrzem przylegającym do obiektu, przeważnie mocno oszklonym, dzięki czemu do wewnątrz wpada bardzo dużo światła. W podobnym wnętrzu można ustawić komfortowe meble wypoczynkowe albo ogrodowe, jak fotele albo leżaki. Dość często w ogrodach zimowych przechowuje się także rośliny, przez co jest zielono i przyjemnie.
przytulny ogródek

Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Alternatywą jest oranżeria
Następnym ciekawym i niebanalnym rozwiązaniem dla mieszkania są oranżerie. Podobnie, jak ogrody zimowe cieszą się one teraz sporym zainteresowaniem. W chłodne dni ludzie nie chcą opuszczać domu, lecz cierpią na brak słońca i światła. Oranżeria jest rozwiązaniem, które eliminuje tę niedogodność. Oszklone oranżerie to miejsce, gdzie przenigdy nie brak naturalnego światła.

To wypełnione blaskiem wnętrze, gdzie można postawić ulubione sprzęty i relaksować się w wolnych chwilach. Można tu również uprawiać kwiaty, które wymagają dużej ilości światła. Taka oranżeria prezentuje się naprawdę elegancko i podnosi wartość domu.

Leave a Reply

*