Lepiej jest wypić za dużo filiżanek kawy czy w ogóle?

Wielcy wielbiciele kawy w trakcie dnia są wstanie wypić wiele filiżanek. Niektórzy ten aromatyczny napój piją w kubkach, prawie na litry. Jak przekonują badania medyczne, średnia wartość ciśnienia krwi u takich ludzi, a co za tym idzie, częstość uderzeń serca wykazuje niższe wartości. Ma to z kolei związek z mniejszym ryzykiem chorób serca, wad układu krążenia i udarów.

Część z nas zna rezultaty zaprezentowanych powyżej analiz, inni najzwyczajniej w świecie nie są w stanie wyobrazić sobie funkcjonowania bez kawy. Bez względu na powód, spora część ludzi wykazuje skłonności czystego uzależnienia, a kawa do biura, obok innych niezbędnych sprzętów, stała się podstawowym wyposażeniem niemalże każdej firmy. Ponieważ nie każdy ma o świcie czas, aby przed wyjściem do pracy zatrzymać się na chwilę i przygotować sobie kawę, pierwszą czynnością, jaką wykonujemy po przekroczeniu progu biura jest uruchomienie ekspresu. Aromat kawy, bez względu na wczesną porę, jest w stanie postawić na nogi nie jednego śpiocha. W związku z tym herbata, bądź też kawa do biura oraz inne akcesoria do kawy i herbaty stanowią krytyczną kwestię. Od niej bardzo często jest uzależniona produktywność całej firmy. Nie powinniśmy się temu dziwić, według długoletnich analiz wykonanych przez Centrum badań klinicznych w Paryżu, osoby, które piją napoje bogate w kofeinę, takie jak kawa lub herbata, są zdrowsi.

Nie masz ochoty przerwać czytania interesującego zagadnienia na tym poście? Więc namawiamy do następnych – kliknij w link i wejdź na podobną stronę.

Filiżanka kawy

Autor: Katherine Lim
Źródło: http://www.flickr.com
Odnosi się to także do tych wielbicieli kawy, którzy popijają ją w wyraźnie zawyżonych ilościach. Zestawiając wyniki lekarskie tych, którzy całkowicie stronią od kofeiny oraz ludzi, którzy nie są w stanie sobie przypomnieć, ile filiżanek zdążyli już właściwie wypić w ciągu dnia, często zaczynamy uważniej przyglądać się tematowi. dzierżawa ekspresu do kawy do biura, bez względu na to, czy świeżo palona, rozpuszczalna, mielona bądź ziarnista, stała się rzeczą kluczową, wręcz pożądaną. Biorąc pod uwagę jej smak, aromat, walory estetyczne, ale również aspekty zdrowotne – za kwestię bezsporną uważa się fakt, iż jest ona warta swojej ceny. Co interesujące, pomimo wielu nowych wynalazków bez przerwy pojawiających się na rynku, klasyczna mała czarna jest uznawana za prawdziwą królową wśród napojów. Cieszy się niesłabnącą popularnością oraz zainteresowaniem ludzi na całym świecie. Bez względu na to, w jaki sposób skradła nasze serce, kawa do biura to sprawa kluczowa!

Leave a Reply

*