Proste zabiegi dermatologiczne – czym się charakteryzują.

Warsztaty kosmetyczne pękają w szwach. Nieraz z najdrobniejszym szczegółami dotyczącymi ulepszenia naszej skóry, ciała, paznokci zwracamy się do speców. Epilacja, czy oczyszczanie twarzy to najbardziej popularne w dzisiejszych czasach zabiegi. W rzeczywistości każdy z nas, choć raz już z tego skorzystał. Pod lupę poddamy też nadpotliwość jako problem dzisiejszych czasów.

sprawdź

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Epilacja to czasowe bądź wieczne pozbawienie skóry owłosienia. W zabiegu epilacji włos usuwany jest wraz z cebulkami w odróżnieniu od depilacji, w którym cebulki pozostają w skórze. W przeciwieństwie do depilacji, którą zwykle wykonuje się w domu – epilacja na ogół wymaga udania się do kosmetyczki. Wyznacza się kilka typów epilacji: laserowa, elektrokoagulacja, elektroliza, fotoepilacja bądź ultradźwięki. Nadpotliwość to temat bardzo wielu ludzi (dodatkowe informacje na stronie www) . Każdy toczy konfrontację z potem, choć jego emitowanie to konieczny dla zachowania zdrowia tok fizjologiczny.

Zaintrygował Cię nasz post? W takim razie wejdź w link do serwisu jonizator do wody i rozkoszuj się innymi newsami. W razie jakiś pytań – odezwij się do nas.

Pocenie się zabezpiecza organizm przed przegrzaniem. Rzecz w tym, że u jednych skóra jest jakby sucha nawet w upał, u drugich zaś mokra nawet w chłodny dzień. Nadpotliwość – więcej i więcej – albowiem to osobista sprawa. Skutecznymi sposobami na walkę z poceniem to używanie antyperspirantów, gdy jednak te nie pomagają warto siegnać po zasypki, czy zastosować terapię (2 razy w tygodniu przygotować sobie kąpiele dłoni i stóp w naparze z kory dębu, brzozy, liści orzecha włoskiego, szałwii).


Z potem konkuruje się też od środka. Jego emitowanie ogranicza picie naparu z szałwii lub zażywanie ziołowych kapsułek. Pod opieką lekarza można używać leki przystępne na receptę (niestety mają skutki uboczne) lub wyciszające. Oczyszczanie twarzy za to jest przeznaczone m.in. dla osób z cerą tłustą oraz trądzikową, które zmagają się z nadmiarem sebum czy trudnymi do usunięcia wągrami. Odróżniamy : hydrabrazję – zabieg oczyszczający z użyciem wody, mikrodermabrazja – polega na delikatnym, w pełni monitorowanym ścieraniu naskórka, powłoka po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z spożytkowaniem próżni, czy oczyszczanie laserowe – zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega tworzeniu się nowych stanów zapalnych.

Każdy z zabiegów pomoże nam uporać się z kłopotami dotyczącymi naszej skóry. Dla jednych będzie bardziej efektywny, dla drugich mniej. Powinno się jednak skorzystać z tego typu usług, żeby się o tym przekonać.

Leave a Reply

*