Łańcuszek zrywkowy – czyli, wszyściutko co warto na jego temacik wiedzieć

W naszym dzisiejszym tekście ruszymy temacik, o którym to w rzeczywistości wewnątrz sieci nie ma nazbyt wielu szczegółowych informacji – ten konkretny temat to łańcuchy zrywkowe, a więc łańcuszki używane przy wyciągarkach, a które przy okazji bywają o wiele wspanialszą alternatywą dla zwyczajnych linek, które to używamy przy maszynkach leśnych.

Z jakiego powodu tak bywa? Spróbujemy na to dać odpowiedź w pisanym dzisiaj tekścikiem…

łańcuch zrywkowy

Autor: Nikki Pender
Źródło: http://www.flickr.com
Łańcuszek, czy też linka – linka czy łańcuch… zazwyczaj wydaje się, iż linka wystarczy, jednakże tak naprawdę bywa ona mniej poręczna, i w rzeczywistości o wiele słabiej bezpieczna niż łańcuszek, szczególnie przy ciekawiących nasze osoby maszynach leśnych, a których zadaniem jest transportowanie (polecamy cleo polska łańcuch do mocowania ładunku) sporych kawałów drewienka w inne miejsce. Dlaczego? Odpowiedź jest o wiele prostsza aniżeli się może wydawać – chodzi o ukształtowanie obydwu przedmiotów. Liny są gładkie, przez co łatwo mają możliwość się wyśliznąć z wnętrza dłoni, a popękane jej części zaś, mają możliwość okaleczać nasze dłonie. Im są bardzie mokre, tym bywają mniej wytrzymałe – to jednak tylko cząstka „zarzutów”, jakie można dać linom. W całkowitym przeciwieństwie do nich łańcuch (zobacz prowadnica łańcuchowa do przewodów) zrywkowy, jest to wręcz doskonałe narzędzie roboty przy tego rodzaju warunkach. Łańcuch zrywkowy zapewnia nam ponad wszystko pewny uchwyt, a także bywa niewiarygodnie odporny na wszelkie niedogodności, które to odcisnęłyby piętno na zwyczajnej linie.

Wspomniany łańcuszek jest niewiarygodnie lekki oraz wytrzymały – nie posiada prawa kaleczyć dłoni, jak to zdarza się w przypadku linek, albowiem jak to już zostało napomknięte, zapewnia silny chwyt, co sprawia, że dochodzimy do ostatecznego wniosku: wmontowanie łańcucha zrywkowego, jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie przy transportowaniu leśnym.

Leave a Reply

*