Lampy sypialni – nasze inspiracje

O tym, co dokonać może oświetlenie w sypialni przekonało się wielu. Nie musimy zatem po raz kolejny przypominać jak fundamentalny może być dobór oświetlenia. Które oświetlenie jest polecane do sypialni?

Czym powinieneś się kierować dobierając lampy do sypialni? We współczesnych pomieszczeniach oprawy oświetleniowe nierzadko stają się autentyczną ozdobą wnętrza. Interesujące kształty dodają sypialni uroku, umożliwiają kreowanie poszczególnych stref w alkowie, ocieplają wnętrze.

lampka nocna

Źródło: pixabay.com

W nowoczesnych, minimalistycznych alkowach królują oprawy oświetleniowe o nieskomplikowanych, często geometrycznych formach. Poza względami estetycznymi powinniśmy pamiętać o funkcji, którą będzie spełniać konkretna lampa. Kluczowym elementem posiadającym wpływ na wybór oświetlenia będzie jego prawidłowe dostosowanie do miejsca. Toteż inne oświetlenie znajduje się w kuchni, toalecie czy w pokoju dziennym. Na inne oświetlenie musimy też zdecydować się w sypialni. I chociaż sypialnia jest pomieszczeniem prywatnym, na pewno nie można bagatelizować funkcji oświetlenia. Dobór lamp bądź kinkietów musi być w pełni intencjonalny. Istotne jest, ażeby sztuczne światło komponowało się z pomieszczeniem alkierzy kreując klimat wyciszenia. Zbawienni okazją się tutaj dekoratorzy mieszkań. Warto skorzystać z ich porad. Najważniejszy jednakże jest fakt, ażebyś to Ty czuł się doskonale w swojej alkowie. W alkowie całkowicie nowego znaczenia nabiera rozproszenie sztucznego światła. I tak jak w pokoju dziennym tego typu światło jest światłem dodatkowym, tak w alkowie stanowi kluczowe oświetlenie. Zachowując intymność sypialni coraz częściej zwraca się uwagę na rolę zdobień. Dlatego też światło w alkowy nie tylko tworzy określony klimat, lecz jednocześnie upiększa ściany albo szafki nocne w twej sypialni.

lampka

Autor: Milán Auman
Źródło: http://www.flickr.com

Wskazane jest zatem zapoznać się z najchętniej wybieranym sztucznym oświetleniem zakupując lampy wloskie, nie zapominając zarazem o istniejącym naturalnym oświetleniu. Kierunkiem w projektowaniu sypialni jest inwestowanie w balkony oraz przeszklenia, aby zapewnić poranne smakowanie orzeźwiającego powietrza. W aranżacji sypialni dziecka pomocna może okazać się lampka nocna dla dzieci. Takie lampki są często kolorowe i mają fajne kształty. Mogą dawać delikatne światło co jest przydatną funkcją jeżeli nasze dziecko lęka się sypiać w ciemności.

Leave a Reply

*