Kultowe samochody

Czy auta muszą być nudne? Zdecydowanie nie. Pomimo tego przeważnie na ulicach widzimy takie same auta typu kombi, hatchback czy aut miejskich. Bardzo rzadko można spotkać samochód, który wzbudziłby ciekawość. Dlaczego więc jest ich tak mało?

Koszty

Pierwsza trudność to rzecz jasna koszty. Większość aut klasycznych jest bardzo drogich – cena za nie idzie nierzadko w dziesiątki tysięcy dolarów.

Interesują Cię różnego typu specjalistyczne wątki? Więc kliknij tutaj wynajem autokaru lublin i przeczytaj nasze nowe newsy na ten temat. Liczymy na Twoją opinię.

To rzeczywiście cena dostępna tylko dla wybranych kupujących. Jednak nie niszczy to zupełnie opcji posiadania klasyka. Najlepiej podejść do zakupu na spokojnie i kupować z głową. Fakt że nie stać nas na klasyczne Ferrari nie znaczy że nie możemy kupić inne auto. Bardzo wielu producentów posiada w swoim dorobku znakomite modele, które w swoich czasach robiły furorę. Stare modele Volvo, Forda czy VW także uznawane są za klasyczne, a wiele z nich jest wiele tańszych niż stare Porsche.

Ciekawa alternatywa

porsche

Ciekawą możliwością dla pragnących nabyć klasyka jest kupno repliki. To nieustannie rozwijający się rynek, na którym można znaleźć wiele interesujących pojazdów. Wymieniony w poprzedniej części problem z wysokimi cenami pochodzi stąd, że większość kultowych modeli trafiło do sprzedaży w niewielkich seriach. Do dziś przetrwało czasem kilkaset, czy kilka tysięcy z nich. Stąd ich ceny są tak wysokie. Z drugiej strony koszt wykonania repliki jest o wiele niższy, a daje masę frajdy z podróżowania. Jest wiele replik, choć część z nich jak choćby replika Porsche 356 speedster zrobione jest bardzo dokładnie, a wiele podzespołów mechanicznych jest ulepszonych by polepszyć bezpieczeństwo i frajdę z jazdy.

Dla osób z małym budżetem

vw golf

Poza replikami, jakie wybory posiadają chętni na kupno klasycznego samochodu? Jest ich sporo, alewedług nas godne przemyślenia są:

– VW Golf – opatrzony na polskich drogach, ale jest już 7 odsłona Golfa. Ciężko zobaczyć choćby Golfa MK I. Jeszcze jedną serią Golfów godną rozważenia są GTI. Zwłaszcza starsze wersje MK I GTI i MK 2 GTI są już na pewno klasykami i dają dużo frajdy z jazdy,

– z pozostałych ciekawych marek można zainteresować się samochodami jak Mercedes W190 typu Cossworth, lub też Fordem Sierra Cossworth. Są również fani polskiej motoryzacji, którzy nabywają początkowe wersje Polonezów czy Fiatów 125 i sprowadzają je do zupełnie nowego stanu.

Jak widać, wiele zależy od wyobraźni.

Jeżeli ten artykuł wydaje Ci się ciekawy, sprawdź naszą informację (https://www.mbox-bagazniki.pl/pl/c/Bagazniki-na-relingi-klasyczne/25) przedstawiającą analogiczny temat. Prawdopodobnie ona też Cię zainteresuje.

Cała przyjemność z posiadania klasyka to nie tylko nabycie drogiego auta, ale pojazdu który nas uszczęśliwi.

Źródło: ff-custom-classic.pl

Leave a Reply

*