Kuchnia inspiracji – zaprojektuj kuchnię z jadalnią z Twoich marzeń

Jeśli głowę zaprząta Ci ostatnio kwestia „jak umeblować kuchnię” ten wpis jest dla ciebie. Zrób kawę, ulokuj się wygodnie i oddaj się lekturze. Na początku przemyśl, ile ścian masz zamiar przeznaczyć na zabudowę meblami, oraz jakie rzeczy chcesz przechowywać w kuchni.

Kuchnia

Autor: James Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Inaczej ją zaplanujesz w przypadku, kiedy mamy możliwość przechowywania przetworów w piwniczce, albo spiżarni, a inaczej, gdy ma się w niej znaleźć na nie miejsce. Później obmyśl, jakie narzędzia AGD mają się w niej znaleźć. Przemyśl także, jakim budżetem na wyposażenie tego wnętrza dysponujesz – więcej.

Następnym krokiem powinno być zmierzenie szafek i kupno ich w salonie meblowym, albo u architekta wnętrz, który zarazem zaplanuje całą przestrzeń. Wszystko jest zależne od naszych możliwości finansowych. Najtaniej będzie wybrać gotowe meble kuchenne z miejscem na zlew kosztują ok 700-800 zł na promocji w salonie meblowym – zobacz jak urządzić wnętrza.

Dużo kosztowniejsza jest kuchnia pod wymiar zamówiona u projektanta. Może kosztować nawet 10 000 zł, w przypadku, jeśli mówimy o meblach z naturalnego drewna. Niezależnie od tego, którą z możliwości wybierzemy należy pomyśleć o jednym długim blacie, który połączy wszystkie dolne elementy mebli.

Nowoczesna kuchnia

Autor: KAM
Źródło: KAM
Jeśli połączymy go listwą ze ścianą, będzie nam o wiele prościej zadbać o czystość – nie będziemy musieli odsuwać szafek, by wymieść spod nich okruchy i resztki pżywienia. Górne, wiszące szafki ciekawie wyglądają, kiedy są w formie witryn, my zaś dzięki temu nie mamy problemów ze znalezieniem talerzy, czy miseczek na zupę.

Klimat pomieszczenia tworzą gadżety. Zadbajmy, aby proste, niewielkie przedmioty, których potrzebujemy miały także fantazyjne, oryginalne kształty. Połączymy w ten sposób funkcjonalność przedmiotu z dekoracyjnym charakterem.

Zajmują Cię nowinki? Zatem bądź zorientowany (http://kanownik.pl/)! Z tego powodu powinieneś przeczytać nowy artykuł na interesujący nas temat, żeby dotrzeć do bardziej dokładnych informacji.

Leave a Reply

*