Kraków, fantastyczne miasto na spędzenie weekendu.

Kraków uchodzi za najznakomitsze z miast w Polsce. Jego nieprzebrane zabytki i bogata historia sprawiają, że miasto jest bardzo atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej zwiedzanym polskim miastem, w ciągu roku przyjeżdża spędzić tu urlop 7 do 8 mln turystów. Liczba jest okazała, a miliony turystów nie powinna się mylić. A zatem co trzeba obejrzeć?

prorent

Rozpocznijmy może od tego, jak się do Krakowa da dostać? Mianowicie, można przyjechać autem- Kraków jest świetnie skomunikowany z większością południowych województw autostradą A4. Posiada również liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, aktualnie rozbudowywane, dzięki któremu jest na stałe połączony z 40 lotniskami.

Zastanawiasz się, jaki jeszcze serwis prezentuje tak samo przydatne treści? Kliknij oraz zerknij na witrynę (https://www.activtour.pl/kierunek/morze-karaibskie/meksyk/), do której odsyłacz jest tutaj!

Trzeba, po przybyciu do Krakowa zorganizować sobie interesujący nas środek transportu. Bez wątpienia najmniej kosztowną opcją poruszania się po mieście jest komunikacja miejska i podmiejska. Na szczęście jest ciekawsza i bardziej uniwersalna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (kraków wynajem samochodów). Pozwoli nam na dużą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli dodatkowo zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, istnieje oryginalna witryna (http://s-performance.pl/oferta/przyciemnianie-szyb/) o identycznej tematyce, którą należy przejrzeć. To świetny moment więc zrób to!

A jest co zobaczyć- najistotniejszy punkt każdego programu obchodu miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów polskich, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Legendy mówią, że nawet żył tam kiedyś smok.

W równym stopniu ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy kościół miasta, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej znanym obiektem sakralnym w Polsce jest niewątpliwie kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego szczególna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| zobaczymy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem rynku, nad którym góruje wspaniały kościół Mariacki, możemy zajść do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- znajdziemy tu pamiątki, różne przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię. Na dodatek, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

Warto zajrzeć, przynajmniej na weekend, do dawnej stolicy Rzeczpospolitej, obejrzeć przynajmniej te najważniejsze obiekty, pamiętając, że to jedynie wstęp, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.

Leave a Reply

*