Komponenty do aut osobowych- badamy ich wytrzymałość

Dużo firm produkujących samochody osobowe ogranicza koszty przez przenoszenie całości bądź części produkcji do Chin. Tego rodzaju tania alternatywa, choć powoduje znaczne obniżenie ceny pojazdu, drastycznie odbija się też na jego trwałości. Liczne awarie części poddawanych największym obciążeniom nie wywołują już zdziwienia właścicieli – uszkodzenie skrzyni biegów, wymiana klocków hamulcowych czy amortyzatorów jest aktualnie często występującą przypadłością.

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Wiąże się to niestety ze zwiększeniem kosztów używania samochodu, co przy i tak już dużych cenach benzyny dotkliwie odbija się na finansach wielu właścicieli samochodów. Na rynku można nadal spotkać producentów wytwarzających części dobrej jakości, często wiąże się to jednak z większymi nakładami finansowymi. Warto jednak inwestować w wysoki poziom produktów.

Najczęstsze usterki

Przy niezadowalającym stanie nawierzchni i nieodpowiednim sposobie kierowania samochodem, w szybkim tempie zużywają się części podwozia – głównie amortyzatory (dowiedz się więcej o amortyzator hydraulicznyarapneumatik.pl) i mniejsze elementy, jak np. łącznik stabilizatora. Usterka tego ostatniego bywa ogromnie uciążliwa, ta część odpowiada bowiem za przyleganie kół do terenu na zakrętach. Zepsuty łącznik stabilizatora można rozpoznać po specyficznym stukocie w trakcie użytkowania. Wieloletni kierowcy odczują również inne zachowanie pojazdu na zakrętach. Wymiana tego elementu jest prosta, a instrukcję w etapach można odszukać na stronach internetowych. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę interesujący model samochodu oraz hasło przedmiotowe, będzie to więc na przykład fraza „łącznik stabilizatora Ford focus”.

Przykład samochodu marki Ford

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Problematyczne części silnika

Niestety, niska jakość wytwarzania dotyczy także różnych części silnika. Producenci rezygnują z wielu sprawdzonych i skutecznych sposobów wytwarzania silników, w celu zmniejszenia emisji niebezpiecznych substancji do atmosfery. Jedną z tego rodzaju modyfikacji było zamontowanie w termostacie silnika grzałki elektrycznej. Zmienia ona schemat krążenia spalin w silniku, co korzystnie wpływa na redukcję ich wydzielania, lecz zmniejsza żywotność tego elementu. Podobnie do poprzedniej sytuacji, żeby odszukać taką część, trzeba wyszukiwać według modelu samochodu. Fraza wpisana w wyszukiwarkę będzie więc brzmiała np. „termostat Ford mondeo”.

Leave a Reply

*